Onko kellään kokemusta Neurofeedbackistä?
Onko kukaan (joko ADHD, ADD tai SCT poteva) käynyt toimeenpiteet kokonaisuudessaan läpi ja todennut kyseisen hoidon auttavan oireisiin?
Jos olet saanut Neurofeedbackia, voisitko kertoa minulle miten se vaikutti oireisiin ja mikä Neurolooginen sairaus sinulla on (ADHD, ADD vaiko Sluggish Cognitive Tempo).
Olen lukenut internetistä ristiriitaista tietoa aiheesta. Jotkut sanoo sen olevan huuhaata ja jotkut taas sanovat sen toimivan.
Neurofeedback ja Sluggish Cognitive tempo
SCTpoika
3
367
Vastaukset
- SCTpoika
Eikö kellään tosiaan ole mitään kokemusta neurofeedback:stä?
- SCT_kansalle_pukkaa
Joku tuorein psykiatrian huijaus Sluggish Cognitive Tempo on saapunut Suomeen??
- SCTpoika
No onko kellään ylipäänsä mitään kokemusta Neurofeedbackistä? Ei tarvitse olla SCT:tä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 15110944
- 525230
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html452433- 302133
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131701Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,421544Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta301241Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v351166Daniel Nummelan linjapuhe 2025
Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo92935TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.
Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o317892