onpa mennyt vaikeaksi kyseinen palvelu jos meinaa katsoa koko päivän kulutuksen?? miksihän piti vanha yksinkertainen palvelu muuttaa?
PKS ja uusi omawatti palvelu
5
1630
Vastaukset
- turha.uudistus
Olen samaa mieltä, entinen omawatti oli helpompi käyttää. Meni opetellessa minullakin aikaa, alan olla jyvällä mutta on se monimutkaisempi käyttää tää uusi omawatti.
- sähö
Kun "parannellaan" niin asiat monimutkaistuu.
- wattihemmo
Samat sanat. Jokseenkin samantapainen meininki muissakin nettipalveluissa, ensin tai alkuun on toimivat ja kätevät ohjelmat ja sitten ne aivan kuin tahallaan pilataan vaikeesti nussittaviksi ja nyhvättäviksi.
- wattihemmo
Pks omawatti alkuperänen oli niin toimiva ollakseen totta. Meinasin jo kulutuksenkin siirtää samaan yhtiöön, mutta jotenkin meni sukset ristiin näine takkuiluineen. Ei edes meinaa löytää oikeeta koodattuu linkkii, mistä äkkiä sutasten vois nähdä, riittääkö sähköpattereiden niukkahko konaisteho paukkupakksilla omakotitalon etäseurannassa kuivanapito lämmityksin.
- AsiakasT
Samaa mieltä edelleen. Soitin myös PKS:n asiakaspalveluun (4.2.2016) ja siellä asiakaspalvelija kertoi että Pks live palvelun rinnalla on edelleen toimimassa Omawatti-palvelu. Eli asikaspalvelukin näyttää olevan sekaisin. Itse kaipailin sitä valmiiksi laskettua vuorokautista kulutusta sekä talvipäivän että muun ajan osalta. Kehittäkääpä ohjelmaa asikkaitten toivomaan suuntaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 773184
- 492400
- 322117
Sinkkujen kommentti järkyttävään raiskaukseen
Mikä on kommenttisi tähän järkyttävään raiskaukseen? https://www.is.fi/uutiset/art-2000011204617.html Malmin kohuttu sa4812112- 1371879
- 311745
Ryöstö hyrynsalmella!
Ketkä ryösti kultasepänliikkeen hyryllä!? 😮 https://yle.fi/a/74-20159313291731Sukuvikaako ?
Jälleen löytyi vastuulliseen liikennekäyttäytymiseen kasvatettu iisalmelainen nuori mies: Nuori mies kuollut liikenne101569Joskus mietin
miten pienestä se olisi ollut kiinni, että et koskaan olisi tullut käymään elämässäni. Jos jokin asia olisi mennyt toisi51290Hyvää yötä
Söpöstelen kaivattuni kanssa haaveissani. Halaan tyynyä ja leikin että hän on tässä ihan kiinni. *olet ajatuksissani61254