Mitä Ylivieskassa oikeasti tapahtui?

Poliisi ilmoitti joukkoraiskauksesta ja sitten kertoi, että aprillia mitään ei ole tapahtunutkaa. Asiasta ei tiedoiteta enempää.

Homma haisee ja pahasti. Asian "oikeaa" laitaa ei kerrota. Miksi?
11106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

raiskauksen tunnusmerkit eivät ole täyttyneet. Vapaaehtoistoiminnasta kyse siis

Äänestä

Kysymyksessä oli ilmeisesti se kunnalispoliitiikko (kok) jonka mittasuhteet eivät ole kummoiset. Yritykseksi se jäi hänestä riippuvista syistä. Toivottavasti tällaista uutisointia ei enää esiinny.

Äänestä

suomi naine sai kerranki oikkea kikkeli, isoa ja kovaa, voihki nii että tuhkamuna suomalaine luuli raiskaukseksi.

Äänestä
  • Älä provoa.

    Äänestä

Kyllä täsä jotain outoa katkua on, joku ei täsmää nytten.

Äänestä
  • mikä nyt ei täsmää?

    Äänestä

Tämä juttu haisee niin sillille ja soosille, että olen päättänyt palkata puolueettoman tutkijan tämän asian selvittämiseen. Kertakaikkiaan tässä jutussa haisee ummetus ja pahasti!

Äänestä

Raiskaushuhun lähde oli poliisi. Oliko huhu vain peiteoperaaio, jolla yleisöä hämättiin?

Varsinainen rikos saatiin peiteltyä raiskaushuhun varjoon.

Äänestä

Todistimme siis juuri sitä että maamme poliisivoimatkin sallivat mamujen raiskata suomalaisia naisia.
Asiaan ei saa jatkossa enää puuttua, se on maamme viranomaisten hyväksymää toimintaa.

Kiitos pääministeri Sipilä.

Äänestä
  • syöksy sementtiin

    Äänestä

Aina kun poliisi ilmoittaa "asiasta ei tiedoteta enempää", soi hälytyskellot. Silloin salaillaan jotakin. Näinhän tehtiin mm. Pietarsaaren raiskauksessa. Ei kieltämällä saa asioita tekemättömiksi. Hallitus pakottaa poliisin salaamaan matujen rikoksia. Presidenttikään ei uudenvuodenpuheessaan sanonut sanaakaan työttömistä ja muista köyhistä, pääasia ettei kunniakansalaisia loukattaisi. Tekopyhästi osallistui Hurstin köyhien joulujuhliin, ettäs kehtaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


NuuhnuuhHaisee kirjoitti:

Poliisi ilmoitti joukkoraiskauksesta ja sitten kertoi, että aprillia mitään ei ole tapahtunutkaa. Asiasta ei tiedoiteta enempää.

Homma haisee ja pahasti. Asian "oikeaa" laitaa ei kerrota. Miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu