Ihmeellisiä oivalluksia loppuvuodesta, ehkä ensi vuonna elämä näyttää valoisammalta, kun lamppuja syttynyt?! Hokasin juuri, että kauan, ehkä osittain ainakin koko elämäni, olen ollut traumaattisessa shokissa, vetäytynyt, en oo pistänyt kaikkia kortteja pöytään, koska jos laitan, niin joku vie ne kortit. Ei voi muuta sanoa kuin omg. Mitäs jos vuonna 2016 opettelisin käyttämään kaikkia korttejani!? Mitähän tapahtuisi!?
Loppuvuoden mietintöjä
VoisinKylläKäyttääkin
874
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Olet rakas <3
mietin jos lopetan suomi24 . vuodeksi eihän kukaan jää kaipaan ja keskitys täysin muuhun ja kehittävään.
olisiko se lupaus jota moni kannattaisi.
T.Wirtasen sanoin:
On hienoo kun jotain itsestään antaa toiselle tietäen samalla sen ettei tuo toinen tule koskaan käyttämään sitä juttua aseena sinua vastaan. Jotenkin noin.
Toki kortteja ei tarvi levitellä minne sattuu vaan kohdistaa se korttien näyttö johonkin.
Joo ja tämä korttien käyttäminen liittyy koko elämään, arkeen, juhlaan, työhön, ihmissuhteisiin.. Kerran laitoin kaikki kortit pöytään ihmissuhteessani, mutta tein sen tyhmästi. Siis tarvitsee käyttää järkeäkin, jotta voi jatkaa peliä, elämän ja rakkauden riskipeliä. Se ei pelaa joka pelkää.
Nostin kortin sinulle.
http://www.ennustukset.com/ilmainen-tarot
Hyvin kirjoitat aloittaja!