Va sitä minä ihmettelen kun kaupunki yrittää tehdä lumettomaan maahan latukoneella lumilatuja ,kannattavaa ainakin tekijöille.Kantsis vähä seurata mitä pojat tolskaa.Ei mitään tolkkua.Särkyy vaan vehkeet eikä latuja tule.
Hoopoiluaon
hulluutta
3<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Nyt ulos, kaikki kynnelle kykenevät,talviselle kuntopolulle kävelemään reipas lenkki ,ei upota hanki, me hiihtäjätkin otamme vain kävelysauvat mukaan, nautitaan yhdessä talvilenkkeilystä.
Muutakin hoopoilua on näkynyt:Vesisateella hiekotetaan tietä,jäätä ei ollut.Pellikan tietä lanattiin syyskesällä ,tie on päällystetty ei lunta.Uudenvuoden raketteja ammutaan vielä uudenvuoden päivän iltana ainakin Emonieellä. Ei siis noudateta lakeja Mutta eihän lakeja noudata edes kaikki kaupungin päättäjät,Villin lännen meininki.Pitäisi Pyhäjärveä mainostaa"Tulkaa 1800luvulle"
Onko käytössä jo se uus latukone? Siinä on se ominaisuus että tekköö lumen siinä ajon aikana