Uudet sivut ja uudet hinnat. Päiväristelyin hintaa ihmettelen, että miten se maksaa nyt yli 70€ kuljetuksilta treelta kun viimevuonna pääsi 39€ kuljetuksilla tampereelta. Siis melkein kaksinkertainen hinta viimevuoteen? No onneksi on matkapojat joiden hinnat eivät ole nousseet samalla tapaa.
Ikaalisten matkatoimisto järjetön hinnannousu
johanpompsahti
17396
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Mitä kotomaan bussipiljetti nykyään ? Tre-Hesa laiva
Onnibussi sit erikseen , tarjoukset mm VR junailija , mutta sopiiko aikatauöu laivaan
Jos etsitte vain busseja laivoja (reitti), niin tätäkin mahdollisuutta tarjoamme nykyää hyvin kilpailukykyiseen hintaan. Meillä kaikki bussikuljetukset ovat tilausajoja jotka ovat suunniteltu laivojen aikatauluihin.
Ja tästä pääsette näitä katsomaan:
https://uusi.ikaalistenmatkatoimisto.fi/varaa-vain-laivamatkat-ja-bussikuljetukset/
Tämä on köyhien hypyttämistä. Todelliset kulut syntyvät laivalla ja viinaostoksilla. Turistirysien loukko köyhille. Ei olekaan halpaa.
Hei! Päiväristeilyn hinta saadaan kyllä korjattua tulevina päivinä, silloin olemme me jälleen markkinan edullisin! Tämän hetken tilanne johtuu tietoteknisestä virheestä, jota ratkomme parhaillaan. Aina kaikki uudistukset eivät mene niin kuin strömsössä ;), etenkin ne tietotekniset. Pahoittelumme tämän hetken tilanteesta. Toivottavasti saamme asian korjattua pikimmiten. Hyvää vuotta 2016! T:Ikaalisten Matkatoimisto
Niin vähän arvelinkin, että pakko olla joku virhe. Noilla hinnan nousuillla kaikki asiakkaane tai päiväristeilijät siirtyisivät kilapailevalle yritykselenne matkapojille.
Eipä ole vieläkään päiväristeilyn hinnat muuttuneet. Edelleen 73€ kuljetuksilla joka on ihan liikaa kilpailijaan ja viimevuoteen..
se ei ole tyhmä joka pyytää vaan joka maksaa. käyn virossa päiväristeily maks 30 e jota tosin harvoin teen sen sijaan yleensä olen yön tai pari hotlassa jolloin matkan hinnaksi yhdeltä yöltä tulee maks 60 e
Millä laivalla on noin kallis päiväristeily??
siis kuljetukset myös sisältyy tuohon, tarkkaa hintaa en sano varmaksi koska bussilippujen hinnoissa jonkin verran vaihtelevuutta.
Viikkarilla päiväristeily 7 eur, sis. m/p kyydit satamaan.
Ikaalisiten matakatoimiston risteily on tallinkin star laivalla. Viimevuonna sen sai hintaan 39€ kuljetuksilla tampereen seudulta edes takasin hintaan 39€ joskus jopa 29€ Sitten kun tuli uusivuosi ja uudet sivut hinta nousi ihan käsittämättömästi. Nyt jopa sataa euroa helmikuussa kuljetuksilla?
https://www.ikaalistenmatkatoimisto.fi/#/reservation?reservationId=30359
Väittävät, että kyse on virheestä, mutta miksi eivät ole vieläkään korjanneet?
siis päiväristeily
Rahat otetaan sieltä mistä saadaan.
Entäs jos ei saada tollaisilla hinnanostolilla kun kilpailija myy samaa matkaa puolet halvemmalla,
Nyt ne päiväristelyt on hävinnyt kokonaan. Milloin tulee?
No nyt on kaikki päiväristeily hinnat oikein. Hieman toki nousi viimevuodesta, mutta eipä tuo nousu mitään haittaa-