Paras juttu on se

kun ei puhu ikävän kohteelle mitään, vaan näkee sen netissä eri nickien takana.
22157
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

Kaikkihan nyt Riston näkee!

Äänestä
  • Ei tää alotus nyt koske Ristoa.

    Äänestä

  • Arvasitväärin kirjoitti:

    Ei tää alotus nyt koske Ristoa.

    Ei siis koske sitä että Risto nähdään, vaan niinpäin että Risto näkee kaikissa sen naisen.

    Äänestä

Täällä on yksi ja sama jonka persoonaan kuuluu kaikki nää tyypit.Ihmisissähän on ns. Hyvä ja paha.Voitolle pääsee se kumpaa ruokkii.

Äänestä
  • Ei se noin mene sen kohdalla, että kumpaa ruokkii.

    Äänestä

  • No mites se menee?no jos ittelleen psyykkaa huonoa oloa niin kohta sitä on.

    Äänestä

  • Juuri eilen mietin että kun itse olen välillä tunnetilassa ja välillä järkitilassa, niin tulee sitten sen tyylisiä kirjoiteltua enemmän mitä milloinkin tuntee. Ja kun täällä on juttuja laidasta laitaan; rakkausviestejä, syyttelyä, ulostejuttuja, himoa... Niin kun ns terveessä nuo puolet on jollain voimakkuudella yhtä aikaa läsnä ja ne saattaa vuorotella ajatuksissa sekunnin välein mutta kontrolloivat toinen toistaan eli osa jää piiloon ja osa tuodaan julki, niin onko niin että jos persoona on esim hajautunut (vai miksi sitä kutsutaan) niin nuo puolet esiintyvät toisistaan tietämättä? Ja jutut on sitten voimakkaasti hetken yhtä ja hetken toista. Minkään toisen persoonan puolen niitä sensuroimatta. Millaista on vaikkapa skitsofrenia? Kun en tiedä niin kysyn.

    Äänestä

Olette tosi viisaita.

Äänestä

kiellä puhumasta.

Äänestä
  • Niin, kukaan ei kiellä ap-miestä puhumasta hänelle irl.

    Äänestä

ei Risto vaan F ( näin luulen)

Äänestä
  • Franz?

    Äänestä

  • f.c.o tai h.f.c.o. luulleen että tämä mies

    Äänestä

  • Näinminäluulleen kirjoitti:

    f.c.o tai h.f.c.o. luulleen että tämä mies

    Fanny Christina O-sukunimi?

    Äänestä

Ohimenevissä ihastuksissa jopa todennäköistä.

Äänestä

Mistä päättelet hänen kirjoittavan täällä eri nickeillä. Voit erehtyä.

Äänestä
  • Apmies aian luulee, omii kaikki jutut täällä, oli ne kivoja tai ilkeitä.

    Äänestä

et arvosta häntä.

Äänestä

Suosittelen kaikille!
Hyvä ja taloudellinen tapa saada vaihtelua omaan elämään. Voit päättää, milloin rakastat ja millä nickillä rakastat. Todellakin suosittelen lämpimästi. Meidänkin suhde on kestänyt noin kolmisen vuotta jo ja hyvin on mennyt :).

Äänestä
  • Miten teidän riidat selvitellään täällä?

    Äänestä

  • tulimieleen kirjoitti:

    Miten teidän riidat selvitellään täällä?

    Se on suhteessa ehkä paras puoli, yhteys napataan vain poikki. Kyllä mä tykkään tästä helppoudesta :).

    Äänestä

Täällä paheksuu ja valittaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ontervettäon kirjoitti:

kun ei puhu ikävän kohteelle mitään, vaan näkee sen netissä eri nickien takana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu