Hp recover levy

Recoverosio

Kaksi vuotta vanha Hp halppis kannettava. Oli win 8.1. Päivitin win 10 netistä. Recover osiolle ei ole ajastettu varmuuskopiointi. Yritin manuaalisesti win 10 tallentamista järjestelmä hallinta/varmuuskopio/tee näennäislevy. Ilmoittaa ettei recover osio tila riitä! Miten asia korjataan? Jos win 8.1 recover osio formataan onnistuuko sitten? Onko ntfs oikea?

4

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • alpha10

      Peru päivitys, asenna 10 omalle osiolle.

      • jokutehkäosaavat

        Mulla olisi myös mahdollisuus päivittää Win 7 kymppiin ilmaiseksi, mutta tuota en ymmärrä jos asennetaan kymppi omalle osiolle, eikös se muutu maksulliseksi?


    • optiosanktio1

      Kovon voi osioida ja asentaa W7 toiselle osiolle ja W10 toisella käynnistysjärjestyksen voi myöhemmin vali ta kumpi käynnistyy automaattisesti ensin, toisen saa käynnitymään valittemalla sen.
      Itse asensin seiskan c-osioon ja kympin d-osioon ja hyvin pelaa ainakin toistaiseksi

    • optiosanktio1

      Niin... eihän se recover osion tila tietenkään riitä mutta mikäli C-osiolla on tilaa ja osiointityökalu mahdollistaa sen pienentämisen niin tee uusi osio vaikkapa 30gigaa ja tallennö kympin näköistiedosto sille osiolla ja jätä kasin palautusosio varalle tekemättä/poistamatta sitä jos siihen joskus haluat palata.
      Järkevintä olis tietenkin tallentaa näköistiedosto ulkopioliselle kovolle jolle voi tallentaa myös omat tiedostot siltä varalta että nykyinen kovo hajoaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      231
      4148
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2614
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2345
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1426
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      114
      1394
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1169
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      77
      1075
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      943
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      926
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      911
    Aihe