Kuinka pitkään tämä?

Tissimies on kirjoitellut palstalle? Voisiko häntä mitenkään saada pakkohoitoon?
1272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Miestissikeskusteluja pursusi palstalle silloin kun vuonna 2014 rupesin käymään täällä. Sitä edeltävästä ajasta en osaa sanoa.

Äänestä

Kauan, kauan!
Heikot sortuu elontiellä, tissimies senkun porkuttaa.

Äänestä

Ne kaikki kaksikymmentäkö pakkohoitoon, jotka täällä miestisseistä kirjoittaa?

Äänestä

Mitä useampi tissimies joutuu pakkohoitoon, sen parempi. Vaikka sitten tusina tai tuhansia. Koko yhteiskunnan ja ihmiskunnan tulevaisuuden kannalta kannattavaa. Arvon herrat, älkää antako tissejenne kasvaa liian suuriksi. Toimikaa ennen kuin on liian myöhäistä!

Äänestä

Voisitteko mitenkään lopettaa nuo loukkaavat puheet pakkohoidosta? Ihan kuin me tissimiehet ei mentäisi vapaaehtoisesti hoitoon jos vaan päästäisiin! Ainakin itse olen pyytänyt ja anonut lääkäreitä hoitamaan ongelmaani, mutta sinnikkyyteni ei ole johtanut mihinkään muuhun kuin lähestymiskieltoon... syynä "puhelinhäiriköinti", kun kehtasin vaatia hoitoa joka mulle mielestäni kuuluu.

Niin se vaan on, että yhteiskunta on hylännyt mut tämän vaikean sairauteni kanssa ja yksityinen gynekomastialeikkaus on niin kallis, ettei mulla ole mitään toivoa siihenkään. Pakkohoitoa ei todellakaan tarvita, koska menisin vapaaehtoisesti hoitoon heti jos siihen annettaisiin mahdollisuus!

Äänestä
  • Yhteiskunta ei sinua hoida eikä kukaan muukaan -- auta siis itse itseäsi!

    Niin me teemme muutkin.

    Äänestä

  • Tissien paino estää liikkumasta senttiäkään. Taitaa olla kuolema edessä.

    Äänestä

  • toinen_tissimies kirjoitti:

    Tissien paino estää liikkumasta senttiäkään. Taitaa olla kuolema edessä.

    No juu, kyllä se kuolema on edessä meillä kaikilla, olipa tissit tai ei, olipa mies tai ei.

    Mutta kun ottaa itsensä ja elämän kevyesti, niin jo pelkäästään se keventää sitä tissien taakkaa.

    Äänestä

Eiköhän tämä palsta ole tarkoitettu kaikille. Monille kirjoittelu tänne on terapeuttista. Miksi se häiritsee toisia niin kauheasti? Minua ei ainakaan häiritse.

Äänestä
  • Voisi vaihtaa terapeuttia jos on tosiaankin tänne ainakin pari vuotta jo kirjoitellut.Kyllä Suomi24:llä palstoja riittää.

    Äänestä

  • Mutta kun tänne ei kirjoita vain yksi tissimies vaan monta sellaista. Monta, todella monta... Ja aina kun yksi tissimies on saanut palstalta tarpeeksi terapiaa ja lähtee pois, tilalle tulee vähintään 2 uutta.

    Äänestä

Ap, ketä meistä tissimiehistä tarkoitat? Itse tulin palstalle jo jokunen vuosi sitten, mutta olen pitänyt välillä taukoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


No_to_moobs kirjoitti:

Tissimies on kirjoitellut palstalle? Voisiko häntä mitenkään saada pakkohoitoon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu