Auton järjestelmä ilmoittaa, että oikea seisontavalo on viallinen.
Vaikka kuinka kierrän autoa, en löydä viallista valoa.
Mikä siis voi olla vialla? Onko mahdollista saada auto katsastuksesta läpi, kun tuollainen ilmoitus tulee vai onko paras viedä auto huoltoon ja sitten vasta katsastukseen?
Katsastus ja valot
4
153
Vastaukset
- autotOnFiksuja
Jokin polttimo on hajoamassa ja virta-arvo muuttunut liikaa. Eli kysy merkkikorjaamosta mitkä polttimot pitää vaihtaa.
- perseest
Homo can-bus väylä vittuilee?
- korjaus_ehdotus
jos on peräkoukulla oma tekemät sähköt, on vika siinä.
jos on likainen data pistoke.
jos on vääränlainen poltin umpiossa.
jos on lataus/lämmitys kaapeli "rikki"
.
ota akku irti ja laita takas.
irroita joka lamppu yksitellen ja kokeile toisella poltimolla. - väärät_watit
Taitaa nämä polttimoiden valvonnat toimia vertaamalla eri polttimoiden virrankulutuksia. Huono kontakti tai vääräntehoinen polttimo -> diagnoosi menee huti.
Hlökohtaisesti koettua: 21 W polttimo vasemmanpuoleisessa takavilkussa, kun tähän olisi kuulunut 15 W -> auto herjasi rikkinäisestä jarruvalopolttinosta, kun jarrutin ja vilkku vasemmalle oli päällä.
Vastaavaa on kuulunut muistakin autoista eli 7 W parkkipolttomo keulassa, kun piti olla 5 W niin auto mussuttaa takavaloista tjsp.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin33611654IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3597926Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut922920Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?982238Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1522168Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?81636- 1101261
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin531084Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26908MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312782