Kärriopika Immonen on eduskunnan oman tilaston mukaan ylivoimaisesti pahin lintsari mitä tulee eduskuntatyöhön:
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016010320901798_uu.shtml
Täysistuntoja oli 85, ja kärripoika oli paikalla vain 37 kertaa.
Saat mitä tilaat.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2016010320901798_uu.shtml
Täysistuntoja oli 85, ja kärripoika oli paikalla vain 37 kertaa.
Saat mitä tilaat.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Eikä kärripoika tuttuun tapaansa vaivaudu millään tavalla selittämään äänestäjilleen toimintaansa, vaan kieltäytyy vastaamasta median yhteydenottoihin.
Timpalle riittää, että Olli näyttäytyy aina silloin tällöin "sattumalta" uusnatsien seurassa ja samoissa kuvissa?
olihan olli ps:sta erotettuna pari kuukautta. hasahämyjen unelma konsertin jälkeen.
Ottanut Halla-ahosta mallia?
http://yle.fi/uutiset/halla-aho_kaupunginvaltuuston_ylivoimainen_poissaolokuningas__ei_vaivautunut_yhteenkaan_kokoukseen/8518867
Plus tähän vielä lisäksi se että ei ole pitänyt eduskunnassa yhtäkään puhetta. Siis millaisia torveloita oululaiset ovat kun valitsevat tälläisiä kaiken kesken jättäneitä luusereita kansanedustajaksi? Mitä tämmöinen hyödytön turjake tulee yhteiskunnalle maksamaan? Montako pakolaista hänen palkallaan ja päivärahoillaan saisi ruokittua?
Joo saa ihmetellä meidän oululaisen typeryyttä, täältä on valittu eduskuntaan lintsaamaan "mies" joka pelkää omaa varjoaankin.
Vaan jos se varjo on nopeampi kuin itse mies? Suu ainakin pelaa nopeammin kuin järki!
Ihmetellä täytyy millä perusteella jytkyvaaleihin otettiin edustajat?
Ei se varjo nopeampi ole, se on musta.
Sama meno oli viime kaudellakin. Siitä huolimatta oululaiset pöljät äänestivät vartian jatkoon. Osoittaa vain sen, etteivät oululaispöljät seuraa oikeita tiedotusvälineitä. Lukevat vaan immosen facebookia.
No eipähän Immonen ole yhteiskunnan tuilla elävä punavihreä narkkari, joka kaiken narkkaamisensa lisäksi tuhoaa yksityistä ja yhteiskunnan omaisuutta.
Monista kroonisesti selkävikaisista on tullut narkkareita liiallisen lääkkeidenkäytön myötä. Porttiteoria.
Tarkalleen ottaen Immonen on yhteiskunnan elätti.
Aivan. Ja nämä elättiperssut eivät halua muunvärisiä samalle kupille ruokailemaan. Isä Timon suuri strategia on ollut ajaa vähäosaiset toisiaan vastaan, ja siinä hän on onnistunut täydellisesti.
Kertoo kyllä aika paljon Immosen valitsijoistakin, jos tällainen "edustaminen" riittää heille. Persuryhmässä on kyllä vaikka kuinka monta näitä ynnä muita, joilla ei ole oikeastaan muuta motiivia eduskunnassa olemiseen kuin palkka. Hallituspuolueen kansanedustajana luulisi olevan muutakin tekemistä kuin lusmuilu.