Mitä vapaa-aikasihteeri tekee. Katsoin kunnan sivuja ja ei ollut muuta kuin nuorten yökahvila. Taitaa olla vaan virka virkojen joukossa. Olis kiva jos olisi keskitetysti erilaisista mahdollisuuksista tietoa saatavilla.
vapaa-aika
12
523
Vastaukset
- Syvästi.kateellinen
Ettei olisi vaan yhdistelmävirka. Että olisi yhdistetty vapaa-aika-, raittius-, urheilu-. kulttuuri-, hevosottolautakunnan- ja keskusvaalilautakunnan sekä lomalautakunnan sihteerin hommat. Siinä sitten kuluukin sihteerin työaika mietiskellessä mitä oikein pitäisi ensimmäisenä tehdä. Ja mitähän se nyt sitten se pomo eli valitsijamies on keksinytkään. Ja iltapäivänä sitten kirjuuttelen pari kolme sivutoimilupaa!
- Ruusujarisujensijaan
Taitaa osua aika oikeaan mitä katselee kuntatiedotetta... aika monipuolisesti kyllä on ollut yritystä vaikka moni tilaisuus on kyllä peruuntunut kun ei ole ollut osallistujia...
Itse ainakin olen käynyt vapaa-aikasihteerin puheilla... jotkut ideat on mennyt läpi helposti ja lapsille ainakin olen löytänyt toimintaa! Kyllä siellä toimistolla on hyvin autettu harrasteita löytämään!
Meidän perhe odottaa ainakin kovasti talviriehaa helmikuulla!
- Oikeajäsenkirja
Jep Jämijärvi on sivutyöpaikka käy minkä Karviasta kerkee. Silläkin aikaa aukoo tarjouksia ja laatii lomakkeita.Miettii koirallensa hanketta ja seuraavaa Karvian teatteriroolia.
- sekoomus
Kun on yhtäaikaa Karvialainen ja kepulainen, niin voiko enempää vaatia?
- semmostavaannotta
Haluaisin myös vapaa-aikasihteerin. Sellaisen joka sihtereeraisi mulle vapaa-aikaa. Seksikkäässä sisäkön asussa pitäisi asuntoa kuosissa ja olisi käytettävissä heti kun tulee tarve.
- kbs972plondi
http://www.ylilauta.org/satunnainen/50039389 Vapaa aikaa ei tartten kukaan ja joka iikka pakkotöihin jotta Suomen talous paranee ja kaikki lomat täältä Suomen maasta Vitun kuuseen!
- pilluuntunut1976
kbs972plondi kirjoitti:
http://www.ylilauta.org/satunnainen/50039389 Vapaa aikaa ei tartten kukaan ja joka iikka pakkotöihin jotta Suomen talous paranee ja kaikki lomat täältä Suomen maasta Vitun kuuseen!
Vapaa ajat ja loma ajat kokonaan Suomenmaasta pois ja Suomen talous menee alaspäin ja joka iikka pakolla töihin kuutena päivänä viikossa ja keskiajan pakkotyö laki suomeen. http://www.ylilauta.org/satunnainen/50039389
- seliselitaas
Haluaisin kauniin sisäkön sisään kunnes se sanoisi ulos ja ulostaisi.
Sisältöä elämään sisään ja ulos. - matkatyö
Paulaa risukkoon.
- kainykade
Eikö vapaa-aikasihteerin työhön kuulu vapaa-ajan järjestäminen, facebookin selailu, omien sekä muiden organisaatioiden nettisivujen päivittely, kylillä kulkeminen. Siinä sitä jo yhdelle virkatyöntekijälle tekemistä. Harmi ettei jokaisen kunnan toimistohenkilöt ehdi yhtä paljoa.
- hoseliinus
Se on sen takia siellä töissä, kun siellä tarvitaan kynnysmattoa
- kylsiäsitäo
Kunnan sivuja päivitetty! :)
http://www.jamijarvi.fi/kunta/vapaa-aika/nuoriso
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2033792Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii592379Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912286- 472193
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321521Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5131287Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931261- 561237
- 681129
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1231108