Onko Nurmeksessa kahvilaa, jossa tarjoillaan gluteenittomia leivonnaisia, esimerkiksi juustokakkuja tai muffinsseja? Paikkakunnalle juuri muuttanut yksinäinen nuori nainen kaipaa ihmisten ilmoille, toivoisin apua siis. Kiitos, jos jaksat vastata asiallisesti :)
Gluteeniton kahvila Nurmeksessa?
ääretön
11231
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Eikö kukaan osaa auttaa neitoa pahassa pulassa? :/
Supikkaassa ainakin saa gluteenittomia leivonnaisia ja ja jopa pitsaa.
Sepä mukava kuulla, asun melkein tien toisella puolen :)
Porokylän Leipomon kahviosta uskoisin löytyvän, kun tekevät paljon gluteenittomia tuotteita.
Kiitos :)
Etkö Sinä ole nyt muuttanut ihmisten ilmoille kun muutit paikkakunnalle:) Tee kotona leivonnaiset ja ryyppää kahvit/teet vaikka ABC asemalla. On helppo aloittaa työpäivä:)
Tiedoksi muuttaneille ja muillekin,Porokylän leipomo ei sijaitse Porokylässä,vaan keskustassa itäkaupungilla,jossa on myös kahvio.
Täytyypäs googlailla tarkemmin ja poiketa joku päivä.
Kotileipomosta saa ainakin gluteenitonta...myös gluteenitonta kukkoa kokeillaan!
Kanelista joka siis sijaitsee vanhalla rautatieasemalla keskustassa saa paljon hyviä gluteiinittomia leipomuksia.
Olen kuullut että sieltä saisi tällä hetkellä Nurmeksen maukkaimmat lounaat. Vaikuttaa siis hyvin lupaavalta! Mukavaa, etteivät gluteenittomat kahvilat ole täällä kiven alla, vaan selviävät täältä Suomi24:n kätköistä :D