Lomalla kävin aikoinani disco Madeirassa

Joskus aikoinani vuosia vuosia sitten kävin discossa jonka nimi oli Madeira, koska muistan että se disco oli samanniminen kuin eräs saari jolla olen lomaillut. Onko sitä vielä? Löysin vain Pasaatin, mitä kenties ois tilalla ellei sitä enää ole?
1110
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Madeira oli teatterin rakennuksessa, Pasaatia vastapäätä Keskuskadulla. Vuosia sitten muuttui jokskuu naapurinäyttämöksi teatterille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vuosiasitten kirjoitti:

Joskus aikoinani vuosia vuosia sitten kävin discossa jonka nimi oli Madeira, koska muistan että se disco oli samanniminen kuin eräs saari jolla olen lomaillut. Onko sitä vielä? Löysin vain Pasaatin, mitä kenties ois tilalla ellei sitä enää ole?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu