Kun_taannehtivia
8.1.2016 17:39
lakeja ei voida säätää eikä niitä ole säädettykään lukuunottamatta sotasyyllisyysjuttuja niin täytyisi säätää ennakoiva laki, että jokaiselle matuntappajalle myönnetään kunniamerkki tammenlehvin.
Jos tappaa kymmenen matua, lyödään tappaja ritariksi.
Jos onnistuu listimaan sata matua, saa vapaaherran arvonimen ja valtion verottoman eläkkeen loppuiäksi (4.430 euroa/kk) sekä vapaan asuntoedun irakilaispalvelijoineen (nuoria kauniita naisia).
Jos ehtii listimään tuhat matua tai enemmän, annetaan kreivin nimi ja arvo, tietenkin tammenlehvin, merenrantakartano Helsingin itäpuolelta tai Kirkkonummelta palveluskuntineen sekä vapaa autoetu autonkuljettajineen ja tietenkin paljon kaikkea muuta hyvää sen mukaan kuin sopermatuntappaja nyt keksii pyytää.
###
Eihän tuohon oikeastaan ole muuta lisättävää kuin että lapsimatuja ei saa tappaa (lukuunottamatta partalapsia, joiden tappaminen on enemmän kuin suositeltavaa) eikä näiden lasten äitiä, ja jos suinkin mahdollista, pidättäydyttäköön myös lasten isän listimisestä.
Hommahan on pian hoidettu...
Hommanhoitaja
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1307749Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?987276Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit317182Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t196588Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t736341Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1115687Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv195585Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?465468Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa765334Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus475190