Persutko ainoita kriittisiä

Kansanedustaja Nasima Razmyar kritisoi sitä, että Helsingin kaupungin varhaiskasvatuksen työntekijät tai opettajat voivat halutessaan käyttää kasvot peittävää niqab-huivia.

Persulit ovat ihan pihalla maahanmuutto ja monikulttuurisuusasioista - luulevat muiden pyolueitten kannattavan ihan mitä tahansa.
10<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Suvakit hyväksyvät raiskaukset ja haluavat tehdä Suomesta islamilaisen valtion. Suvakit hyväksyvät raiskaukset ja haluavat tehdä Suomesta islamilaisen valtion. Suvakit hyväksyvät raiskaukset ja haluavat tehdä Suomesta islamilaisen valtion. Suvakit hyväksyvät raiskaukset ja haluavat tehdä Suomesta islamilaisen valtion. Suvakit hyväksyvät raiskaukset ja haluavat tehdä Suomesta islamilaisen valtion.

Äänestä

Heh! Vuosia on kerrottu tälläkin palstalla kuinka esim. kokoomuksessa esiintyy maahanmuuttokriittisiä kommentteja. Nuorisojärjestössä etenkin. Kristilliset oli erään tutkimuksen mukaan kaikista muslimivastaisimpia. Kepussa on ollut kriittisiä hyvin paljon. Samoin löytyy demareista. Esimerkein ja linkein on yritetty selittää ja nyt, nyt tuli se päivä jolloin asia valkeni aloittajalle. On muitakin maahanmuuttokriittisiä

Äänestä
  • Vasemmistolaiset ovat niin kovakalloista väkeä kaikki muut ymmärtävät sen heti Vasemmistolta se vie aikaa hhe.

    Äänestä

Kaikissa puolueissa on kriittisiä, mutta vain persuisda rasisteja. Persut ovat ihan paniikissa, kun he tajuavat vasta nyt, että muisdakin puolueissa suhtaudutaan kriittisesti (mutta asiallisen kriittisrsti) maahanmuuttoon.

Äänestä
  • Jos niin haluaa luokitella että kaikkien muiden puolueiden kritiikki on vain kriittisyyttä mutta persujen kriittisyys rasismia. Tuo on kyllä hyvin syrjivää ja epätasa-arvoista luokittelua. Kyllä se rasistikortti heilahti Pia Kaumalle (kok) kun sattui vihjaisemaan lastenrattaista. Se oli rasismia ei kritiikkiä silloin. Slunga-Poutsalon elintasosurffari kommentti oli rasismia kunnes presidenttimme sanoi ettei maamme kantokyky riitä jos tänne tulee parempaa elintasoa tavoittelevia jotka eivät ole hädässä. Eli Niinistö sanoi hienotunteisemmin sen mitä Slunga-Poutsalo sanoi paria viikkoa aiemmin. Ja sehän ei ollut rasismia vaan viisasta valtiopäämiehen puhetta!

    Äänestä

  • Tätähäntämä kirjoitti:

    Jos niin haluaa luokitella että kaikkien muiden puolueiden kritiikki on vain kriittisyyttä mutta persujen kriittisyys rasismia. Tuo on kyllä hyvin syrjivää ja epätasa-arvoista luokittelua. Kyllä se rasistikortti heilahti Pia Kaumalle (kok) kun sattui vihjaisemaan lastenrattaista. Se oli rasismia ei kritiikkiä silloin. Slunga-Poutsalon elintasosurffari kommentti oli rasismia kunnes presidenttimme sanoi ettei maamme kantokyky riitä jos tänne tulee parempaa elintasoa tavoittelevia jotka eivät ole hädässä. Eli Niinistö sanoi hienotunteisemmin sen mitä Slunga-Poutsalo sanoi paria viikkoa aiemmin. Ja sehän ei ollut rasismia vaan viisasta valtiopäämiehen puhetta!

    Sisäministeri Orpon turvapaikkakiristykset ovat viisasta kokoomuspuhetta. Jos sisäministerinä olisi persu se olisi silmitöntä rasismia.

    Äänestä

  • Nasima puhuu asiaa. Ei Suomessa kuljeta naama peitettynä. On se turvallisuudenkin kannalta oltava naama esillä. Hunnun ja naamarievun takana voi kouluun ja lastentarhaan tulla vaikka millainen murhamies.

    Ehdottomasti tuollaiset piiloutumismahdollisuudet kiellettävä varsinkin nykyaikana, kun emme ole varmoja millaisia ihmisiä maamme rajojen sisäpuolella liikkuu.

    Olkaa viranomaiset valppaina.

    Äänestä

  • kasvot-esiin kirjoitti:

    Nasima puhuu asiaa. Ei Suomessa kuljeta naama peitettynä. On se turvallisuudenkin kannalta oltava naama esillä. Hunnun ja naamarievun takana voi kouluun ja lastentarhaan tulla vaikka millainen murhamies.

    Ehdottomasti tuollaiset piiloutumismahdollisuudet kiellettävä varsinkin nykyaikana, kun emme ole varmoja millaisia ihmisiä maamme rajojen sisäpuolella liikkuu.

    Olkaa viranomaiset valppaina.

    Tämäkin hauska yhteensattuma! Kun persut vaativat huntuja pois katukuvasta niin se oli rasismia. Kun demarimaahanmuuttaja sitä vaatii niin turvalisuuden takia hyvä ehdotus, eikä missään nimessä rasismia!

    Äänestä

  • Niin olisikin jos sisäministeri puhuisi ja ajattelisi kuin persu. Persujen uhriutuminen ei enää toimi, nyt tarvitaan jotain muuta. Orpo on hoitanut asiat hienosti ja on tällä hetkellä varmaan paras ministerimme.

    Äänestä

  • suthi kirjoitti:

    Niin olisikin jos sisäministeri puhuisi ja ajattelisi kuin persu. Persujen uhriutuminen ei enää toimi, nyt tarvitaan jotain muuta. Orpo on hoitanut asiat hienosti ja on tällä hetkellä varmaan paras ministerimme.

    Hän puhuu ja esittelee persujenkin vaatimia asioita. Mutta ne eivät ole rasismia koska esittäjä on Orpo. Tämä oli taas hyvä todiste että persun tekoset ovat aina rasismia mutta kun persun vaatimat muutokset esittelee Orpo niin siinäpä meidän paras ministeri. Sano nyt vielä että persut eivät ole olleet vaikuttamassa näihin päätöksiin. Näinhän kuuluu toimia. Hallituksen hyvissä aikaansaannoksissa ei ole olulut yhtään persua mukana mutta ikävissä leikkauksissa on Soini ollut päämiehenä. Eiks nii?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


persupa kirjoitti:

Kansanedustaja Nasima Razmyar kritisoi sitä, että Helsingin kaupungin varhaiskasvatuksen työntekijät tai opettajat voivat halutessaan käyttää kasvot peittävää niqab-huivia.

Persulit ovat ihan pihalla maahanmuutto ja monikulttuurisuusasioista - luulevat muiden pyolueitten kannattavan ihan mitä tahansa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu