Kihniöstäkö tuli tänne meille joku kiinteistö äijä joka kuulemma kihniöllä
ei saanut mitään aikaan muka olis kai jokin päällikkö??
Kihniöstä tänne.
20
282
Vastaukset
- Rekkakake
Avas ny vähän enemmän . Meille sastamalaan vai teille kotiin ? Mikä kiinteistö äijä ? Kiinteistö välittäjä vai kiinteistönhoitaja vai joku muu ? Päällikkö ? Palopäällikkö partiopäällikkö ?
- kakkareke
Samaa mieltä Rekkakaken kanssa! Aivan älytön avausteksti tässä ketjussa? Miten kukaan täysjärkinen osaa tuosta lukea jonkun toisen kirjoittajan ajatuksenjuoksua? Itseltäänkö hän siinä kysyy, vaan ei vastaa mitään? Siis avas ny vähän enemmän! Meille Sastamalaan vai teille kotiin? Tuli joku kiinteistöäijä, vai kuka se oli? Vai mihin se oli?
- perusss
konnei anettu tehrä mittää.
En ole Kihniöstä
Olen SastamalastaEn ole Kihniöstä. Olen Sastamalasta.
- kakkareke
Ihan pimeetä keskustelua? Muutamat viimeiset viestit?
- Lastentemmellyskenttä
Missä ketjussa täällä on oikeaa keskustelua jostakin asiasta ? Laita joku linkki mistä löytyy järkevä keskustelu suomi24sastamala foorumilta .
- kakkareke
Mutta ei mitään ihan pimeetäkään tarvi suustaan laukoa tai kirjoittaa, jos ei ole mitään oikeaa sanottavaa? Käy naapurilleen valittamassa ovella tai menee metsään huutamaan, jos sattuu metsää omistamaan itse?
- kihniöstä_sastamalaan
hei olen kihniön vastaanottokeskuksesta tullut tänne sastamalaan kiinteistöäijäksi, mitä kysyttävää?
- kakkareke
Kysyttävää, mitä tarkoittaa ammattinimike kiinteistöäijä? Tyrvääläiselle tuntematon sanonta?
- juustaili
Se on semmoinen äijä mikä ei tiedä mistään mitään on jonkinmoinen pikkukyttä ja toisten työhansikas.
- kaulö
Mitenkä kiinteistö äijä on tullut toimeen sielläpäin. Kuka sitä nyt juoksuttaa
ja kehuu?? - koppalurva
ihan pimeetä keskustelua, muutamat viimeisimmät viestit? et jotkut viittiikin rasittaa pientä päätään?
- Medialukutaitoinen
Kuule keskustelunavaaja: maksaako sivuston pyörittäjät sulle palkkaa avausten lukumäärän, kommenttien lukumäärän vai molempien perusteella?
Kieliasun perusteella täällä tuntuu aika suuri osa loruista olevan yhden ja saman ihmisen aikaansaannosta.- medianlukutietoinen
Samaa mieltä. On sangen helppoa tunnistaa tietty yksi ja sama henkilö eri avausten ja myös lisäkommentointtien tekijäksi! Ei tarvitse olla edes ammattilainen tekstintunnistaja voidakseen kyseisen asian todeta. Myös kaikki eri muaahhaa yms. henkilöt voidaan helpostikin tunnistaa ja todentaa tiettyyn fyysiseen henkilöön, koska tiettyhän tämä kyseinen ihminen käyttää näitä samoja hahhahaa juttuja myös puheissaan kylillä ja toreilla. Olkaa tarkkana ja kuunnelkaa, voitte hämmästyä! Meitä on niin moneiksi!
- kiikosistakajahtaa
Mmmmmmmuuuuuuuaaaaahhhhhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
- juusuuko
Kihniön latukoneesta on lähtenyt tela päältä ja pyörä pyärii tyhjää. sanoi hänjä puuki.
- Monia-oltava
>>Kieliasun perusteella täällä tuntuu aika suuri osa loruista olevan yhden ja saman ihmisen aikaansaannosta.>>
On meitä pakko olla täällä usiampiakin. Itse laitan harvakseltaan kommentteja mitä on kylällä tapahtunut. Taikka kysyn muilta neuvoja, että mistä saa vaikka hyvää työtä tekevän sähkärin viikoksi hommiin, tai rännienputsaajaa tai muuta talkkariapua.
Noitten mun juttujen lisäksi on jatkuvasti ilmaantunut tuoreita ja nasevia sanomia muilta kirjoittajilta. Minun lisöksi on pakko siis olal ainakin yksi, joku muu toinen.
Todennäköisesti on useita erilaisia värikkäitä Vammalan alueen kirjoittajia täällä liikkeelleä. Ei tällainen keskustelualue muuten näin hyvin toimisi, kuin se nyt toimii. - medialukutaitoinen
>>Kieliasun perusteella täällä tuntuu aika suuri osa loruista olevan yhden ja saman ihmisen aikaansaannosta.>> Näin vaan on. Tänäänkin klo 11 ja 12 välisenä aikana sama jäppinen on kirjoitellut mielipiteitään ainakin kahdeksalle eri palstalle. Suunnilleen noin 5-10 minuutin välein. Mikään muu voi olla kyseessä kuin yksi ja sama kirjoittaja? No jos on asiallista tekstiä, niin mikäpäs siinä? Äijänkivihäirikkö taitaa olla sitten kyllä ihan joku muu, joka toisinaan väläyttelee älynnystyröitään kaiken kansan ihailtavaksi? Heh. Mutta eihän tääkään tähän aiheeseen toki mitään kuulu, Kihniöstä tänne. Anteeksi?
- Äijän-kivekset
>>Näin vaan on. Tänäänkin klo 11 ja 12 välisenä aikana sama jäppinen on kirjoitellut mielipiteitään ainakin kahdeksalle eri palstalle. Suunnilleen noin 5-10 minuutin välein. >>
Siis millekä kahdeksalle eri palstalle? Välillä kirjoittaa Sastamalaan, sitten Huittisiin, Kihniöön, Poriin, Keravalle...
Millä ihmeellä pystyt ja jaksat seurata kahdeksaa eri Suomi-24 alueen keskustelupalstaa, ja katsoa kellosta aikaakin, että paljonko on mennyt aikaa edellisestä kirjoituksesta? Sullakaan ihan kaikki ei ole kotona, vaikka muiden tekemisiä noin kyttäät.
>> Äijänkivihäirikkö taitaa olla sitten kyllä ihan joku muu, joka toisinaan väläyttelee älynnystyröitään kaiken kansan ihailtavaksi? >>
Minä olen kirjoittanut Äijänkivi -ketjuun, tai sen aikaiseen voimassa olleeseen kivi-ketjuun joskus pari vuotta sitten viimeksi. Nyt taitaa tosiaan olla että Äijänkivi on ketjun alkuperäisen aloittajan lempilapsi, ja hän sinne enää kirjoittelee. Mutta onhan täällä monia muita kirjoittajia jotka kirjoittelee eri aiheista.
___
Sitä paitsi. Tämä Sastamala palsta olisi aivan tyhjä, jos eivät häirikköjästipäät pitäisi tätä kirjoituksillaan pystyssä. Nuo Sastamalan älyköt jaksaa kyllä naputtaa ja naputtaa, että kirjoitatte huonosti.
Mutta itse eivät saa mitään aikaiseksi, jos jästipäät hetkeksi herkenee vittuilultansa hiljaiseksi. Älyköt meidän kunnassa on täysin paskahousuja. On tainnut viimeinenkin älykkö muuttaa jo Nokialle, ja tänne jäi poelkät Kumipäät ja Vaneripäät jäljelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061