Luvannut talonsa ulkomaalaisille tummaihoisille, niin sortaako hän valkoista kantaväestöä ?
Pitäisikö olla prosenttiosuudet asuntoon myös kantaväestöllä ?
Asunnoton oikeasti olen ollut jo kymmenisen vuotta ja meitä asunnottomia on
Pohjois-Pohjanmaalla ja Kainuussa joitakin.
Onko Sipilä mielestänne rasisti
5
136
Vastaukset
- SipiläOnRasisti
No,Kyllähän Toveri Sipilän ilmoitus antaa Talonsa vain ulkomaalaisille haisee jo todella pahasti Rasistiselle Rikokselle.Miksi Toveri Sipilä ei halua Taloonsa kantaväestöä!!Kyllä nyt Toveri Sipilä on vietävä Valtakunnanoikeuteen Rasistisesta Rikoksesta.Miksi Toveri Sipilä ei halua vuokrata asuntoaan KantaVäestölle??
- Tover_Sipilähän
on muistaakseni muuttanut tarjouksensa sisältöä niin, että taloon saavat majoittua vain 18-25 -vuotiaat hyveellisiksi tunnetut syyrialaisneitokset. Varokaa siis kempeleläinen vaimoväki ja vartioikaat miehiänne!
- mitäodotetaanrajatkiinni
ON SE.
Suomi on pilattu. Suomi on nykyisin kehitysmaa ja eläintarha.
Lapsemme ja lapsenlapsemme tulevat syyttämään sukupolveamme Suomen pilaamisesta ja kysyvät syistä.
Toivottavasti Sipilä kumppaneineen on hengissä vastaamassa. Toivon, että historia tullaan kirjoittamaan kirjoihin niin kuin asiat tapahtuivat, nimien ja päivämäärien kera. Vuosi 2015 jää historiaan. Suomi antoi luvan, päättäjämme varta vasten kutsuivat mediassa alkuasukkaat ja pahuuden Suomeen, kaikkialta maailmasta.
Hän, joka tämän kutsun maailmalle viestitti mediassa, tuntenee nahoissaan vastuunsa ja seuraukset. Suomelle ja naiviudelle nauretaan. Suomi on häväisty. Suomen kehitys on lamaannutettu, olemme menettämässä kulttuurisen identiteettimme - ruskeakielisenä (globaaliutta ylenpalttisesti ihannoivina) pikkupojat , siis hallituksemme, antoi tämän tapahtua.
Suomessa toistaiseksi on vielä hengissä veteraaneja - jotain kunnioitusta hallitukselta ja vasinkin SSS-miehiltä ! Julkinen anteeksipyyntö ja virheen myöntäminen veteraaneille ! Hävetkää. Suomi ja suomalaiset ovat päättäjille toisarvoisia, lapsellinen globaaliusihanne on harhaa.
Pahalle ja pahuudelle Suomeen päin avattiin ovet , vapaat ovet, ilman mitään kontrollia, kutsun kanssa vuonna 2015.
Joku tuntee piston sydämessään. Sitä niittää, mitä kylvää..... - nhnhmj
voi helvetti olisi suomessakin jotka tarvitsevat asuntoa,mutta näköjään sipilälle kelpaa vain pakolaiset ja viittivätkin kun valehdellaan ikä niinkuin lehdessä kertoi yksi,ei tervejärkinen usko itekkään jos sanotaan 17 ja onkin vanhempi.kuinka paljon ne on valehdelleet sinisilmäisille suomalaisille,ei nähdä nokkaa pitemälle.
- hihiha
ei ole rasisti. Sipilä vaan on meleko tyhymä mies. :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986498KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3616062Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei602973Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521092424Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082095- 1251784
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191653Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811320Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään331228- 731217