Ei kai pakkanen kylmättänyt nöpöä?
Mitenkäs nöpönenä?
kuhankysyin
1286
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kyllä se pakkanen puree just nenuun pahiten tuolla ulkona!
Pitää suojata.
kun pysyttelin kaikista kylmimmät päivät sisällä lämpöisessä eli en tohtinut nokkaani ees pistää ulos ku ei ollut pakko ;)
Tokkopa tuo yksi "villikko" pysyy sisällä ;D)).
Eiköhän kohta lähde taas kaipaamansa suunnalle haahuilemaan.
Onko näin?
Kuka sun nöpönenäs on? Mies? Nainen?
Villikkotar ;).
Nenistä puheenollen...Tähän on pakko vastata näpöisten nenukoiden kaipaajasta piittaamatta, että nenäni (huom. ei nöpö) oli hieman kohmeinen, mutta siellä se kaipasi yhtä "komeaa" suurehkoa nenää kaulaliinan suojissa. Hän kuuluu myös isonenäisiin, joten meidän nenut tunnistivat heti toisissaan tuttuutta, kun tavattiin ja myöhemmin rakastuivat toisiinsa :). Aina kun näen hänet, ihailen hänen nenäänsä, se on maailman paras!
Niin. Kaikki nenät on arvokkaita ja söpöjä :).
Ei ole söpöjä nämä nenät. Nämä kun eivät tuo mieleen mitään söpöä, eivätkä ole mikään etelän pehmeä rantamaisema vaan pikemminkin pohjoisen jylhä, karu, kallioinen ja puhdas luonto. Arvokkaita kyllä. Kiihottavaa minusta :).
Hänellä miehellä ehkä myös iso nenä. Voisin pusutella sitä kyllä.