josta "eräät" nostivat kauhean älämölön, todellinen ongelma on nämä muslimi ahdistelijat.
Katupartiot ovat nopeasti ohimenevä ilmiö
realismia
5<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
katupartioita on ollut ja on edelleen useilla paikkakunnilla. Tympäisee niin älyttömästi, kun ei täällä senparemmin kuin uutisissakaan ole mitään muuta kuin näistä katupartioista ja nimenomaan Joensuusta. Eikö Joensuussa todellakaan tapahdu muuta?! Mutta mikä on nyt viikossa tullut erittäin selväksi: Joensuu on erittäin, ERITTÄIN RASISTINEN suomalaisia kohtaan!!
Olen huomannut saman mitä edellinen kirjoittaja
Hyvä, että partioivat. Mitä haittaa heistä on?? Kerrotteko mitä haittaa ja rikoksia on NYT tapahtunut katupartioiden toimesta Joensuussa? Eihän katupartiot ole vastuussa joistain 90-luvun skinien touhuista. Tahallaan anarkistit pelottelevat ihmisiä, että katupartioista olisi haittaa ja vaaraa.
Kyllä suomen kansalaisilla on perustuslain mukaan yhdistymis- ja kokoontumisvapaus ajamaan asioitaan ja myöskin kokoontua valvomaan yleistä,järjestystä ja etenkin naisten ja vanhusten turvallisuutta kun eivät poliisit välitä eivätkä halua taata suomalaisten turvallisuutta.taitaa poliisienkin aika mennä maahantunkeutujien rikosten peittelyssä,ja maahantunkeutuvien rikollisten suojelussa.siten on kansan itse ruvettava toimiin asiantilan muuttamiseksi.kun vain toimitaan lakien puitteissa. Suomalaisilla on lainmukaan oikeus puolustaa itseään ja läheisiään tarvittaessa voimakeinoin ja on myös oikeus ottaa rikoksentekijä kiinni vaikka porukalla.katupartiot eivät ole tehneet vielä yhtään rikoksia,niinkuin maahantunkeutujat.ne1000-2000 murjaania eivät olleet hyvillä mielin liikkeellä helsingin asematunnelissa,vaan tarkoitus oli tehdä paljon pahaa.se oli ihan suuniteltu ja järjestetty juttu.
Nyt myös itse poliisipäällikkö sanoi, että tämän tapainen seksuaalinen häirintä on Suomessa uusi ilmiö. Ja asiasta on puhuttava, ennen kuin tilanne riistäytyy käsistä.
Feministit ovat taas sydärin partaalla.