Oulun rauhanyhdistyksellä mainitaan Niilo Keränen

Kuuntelen_tässä

nettiseuroja Oulusta tämän linkin takaa:

http://www.nettiseurat.info/#

Puhuja saarnassaan mainitsee kansanedustaja Niilo Keräsen, joka paraikaa on Oulussa sairaalassa. Puhuja muistelee Taivalkoskella taannoin pidettyjä seurakuntapäiviä ja nuorten siellä esittämiä kysymyksiä.

Kyllähän Taivalkoskella ja muuallakin Pohjois-Pohjanmaalla on laajasti luotettu Niilo Keräseen ja muihinkin lestadiolaisiin vaikuttajiin.

8

267

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • yhtätyhjänkanssa

      Voihan täytinen vai mainitsee

      • Se_tietenkin

        vaikuttaa harvinaiselta, että seurapuheessa mainitaan nimeltä joku henkilö. Tässä tapauksessa puhujalla ilmeisesti oli mieleen jääneitä kokemuksia Taivalkoskella pidetyiltä seurakuntapäiviltä, jossa Niilo Keränenkin oli esiintynyt. Kun nyt iltapäivälehdissäkin on ihan kuvan kera mainittu Niilo Keräsen sairastumisesta, niin ehkä puhuja katsoi asialliseksi mainita tästä.


      • kalletuhkamuna
        Se_tietenkin kirjoitti:

        vaikuttaa harvinaiselta, että seurapuheessa mainitaan nimeltä joku henkilö. Tässä tapauksessa puhujalla ilmeisesti oli mieleen jääneitä kokemuksia Taivalkoskella pidetyiltä seurakuntapäiviltä, jossa Niilo Keränenkin oli esiintynyt. Kun nyt iltapäivälehdissäkin on ihan kuvan kera mainittu Niilo Keräsen sairastumisesta, niin ehkä puhuja katsoi asialliseksi mainita tästä.

        Kyllä puhheisa usiasti Jeesuski mainitaan. Kai siinä voijjan Nikkeki mainita, mitäpä se haittaa.


    • mesoitettiinihanitte

      Oho, se sanoi nimen. Nyt on Taivalkoski kuuluisa että oikein oulussa sanoi.

    • tata367

      Onko nettiseurat yhtä mielenkiintoisia kuin nettiporno ?

      • iti.otti

        Katos joskus niitä seuroja, niin voit verrata...


    • fgy55

      Onko näissä nettitreffeissä anteliaita naisia ? Hienoa, että yhdistys on tämän keksinyt.

    • jaltu.hikki

      Evvvvk...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      246
      4482
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      123
      2929
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2692
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      78
      1669
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      109
      1532
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      51
      1251
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      85
      1174
    8. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      203
      1054
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      1003
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      996
    Aihe