Outo virheilmoitus

Eli jos pelailen igi2 tai operation flashpointia noin 15min päästä tulee tällainen virhe ja kone käynnistyy automaattisesti

The system has recovered from a serious error.

C:\DOCUME~1\Risto\LOCALS~1\Temp\WER7fd9.dir00\Mini123004-01.dmp
C:\DOCUME~1\Risto\LOCALS~1\Temp\WER7fd9.dir00\sysdata.xml

Kokoonpano on amd athlon 64 xp 3000
abit kv8-pro 512ddr400mhz kingston
geforce4 mx440

Muissa peleissa ei ole ollut ongelmia
4266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Olisikohan jotakin häikkää näytönohjaimessa, eli vika saattaisi korjautua päivittämällä sen ajurit.

Ai mistäkö tiedän?

No netissä ainoa löytämäni vastaavan virheilmoituksen kyseisellä pelillä saanut käytti myös GeForce 4 näytönohjainta.

Ajuripäivitystä voi lähteä metsästämään vaikka MbNetin ajuriapajalta.

Windows XP ajuri:
http://www.mbnet.fi/ajuriapaja/info.asp?AID=5721&TID=6446&OS=10

Äänestä

se o sun cd asemas vika........ mil oli sama

Äänestä

Kumpikaan peli ei tarvise cd:tä pelatessa, sekä olen hakenut aina uusimmat ajurit nvidian sivuilta.

Äänestä

Kyseessä on jokin muistiin ja näytönohjaimeen liittyvä ongelma. Tarkista varmuuden vuoksi muistikampojen kiinnitykset, jos niitä on useampi(2*256). Sit jos Lontoo taipuu, niin seuraa ohjeita tuolta: http://groups-beta.google.com/group/alt.windows-xp/browse_thread/thread/b44e7febde1a90f3/c2adb5db2b9a3b93?q=sysdata.xml minidump crash&_done=/groups?q=sysdata.xml minidump crash&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=en&&_doneTitle=Back to Search&&d#c2adb5db2b9a3b93
Poista lopuksi vikasietotilassa näyttiksen ajurit ja asenna uudestaan...
Olkoon voima kanssasi =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Risto kirjoitti:

Eli jos pelailen igi2 tai operation flashpointia noin 15min päästä tulee tällainen virhe ja kone käynnistyy automaattisesti

The system has recovered from a serious error.

C:\DOCUME~1\Risto\LOCALS~1\Temp\WER7fd9.dir00\Mini123004-01.dmp
C:\DOCUME~1\Risto\LOCALS~1\Temp\WER7fd9.dir00\sysdata.xml

Kokoonpano on amd athlon 64 xp 3000
abit kv8-pro 512ddr400mhz kingston
geforce4 mx440

Muissa peleissa ei ole ollut ongelmia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu