Eikös persuja äänestetty ettei näin kävisi ?

2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Nimenomaan!!!!!

Joku persujen vähäpoika tietenkin rientää kertomaan että tämä vihervasureiden sekä myös demarien vika kun se juttu jäänyt päälle ennen vaaleja.

Sekä köyhien kyykyttäminen myös niiden vika.

Persujen ansioita on se, että ei ole tullut 2.miljoonaa pakolaista. Niin kovasti he ovat laittaneet kapuloita rattaisiin että ilman heitä täällä olisi mamuja enemmän kuin suomalaisia. Joutuisimme kohta itse hakemaan turvapaikkaa omasta maastamme jos vihervasurit olisi vallassa.

Että sillei menee vähäpojan poliittinen ajattelu.

Äänestä

Me olemme niin jo tottuneet tähän persujen mamutukseen, että kun tulee jotain ongelmia turvapaikahakijoiden kanssa, niin kukaan ei puutu itse ongelmaan eikä näe edes ongelmaa siitä että heitä laskettu maahan ja heitä ryhdytään kotouttamaan. Nyt vain kinastellaan että onko lääpitty, onko Poliisi nähnyt omiaan yms. vihan ja hulluuden partaalla olevan raivon vallassa tavalla jossa ei ole sivistyksestä tietoaan.

Kukaan ei sano ettei näitä ählämeitä täällä tarvittaisi. Intoa uhkuen vain kootaan tukipartioita ja hössätään kaikkea muuta.

Aivan kuin suomen kansa olisi järkensä nyrjäyttänyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kymysys kirjoitti:

Nyt vain hyyssätään.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1452394815312.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu