Kokemuksia Aulangon lomakylän saunamökeistä?

Memmeli1

Olen varannut majoituksen 3 yöksi kyseiseen kohteeseen ensi kesälle, mutta sitten löysin täältä ei niin mairittelevia kommentteja vuodelta 2009...Mökki oli ollut epäsiisti ja nuhjuinen, puutteellisesti varusteltu. Onko ketään joka olisi ollut ko paikassa viime aikoina, onko mitään parannusta tapahtunut? Löysin paikan Hämeenlinnan matkailun sivuilta, mainostaisivatko he aivan sutta ja sekundaa? Mietin tässä että pitäisikö perua koko juttu...

2

164

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mokkasiinit

      Aulangon campingalueet, Aulangon lomakylän ja Katajistontie 1alueet,ovat 2011 alkaen ollet Kultaperho oy:n vuokraama.Kumpikaan alue ei ole kehuttavassa kunnossa,Lomakylässä ei tällä hetkellä ole saunaa,koska se on palanut maan tasalle.Katajistontien alue on erittäin huonosti hoidettut mökit ovat vanhoja -50 luvulta,eikä homeiset ja muutenkin jopa kelvottomia lomailuun,ja ylihinnoteltuja.
      Palvelu alueella toimii vain kaksi ja puolikuukautta klo 18 asti,alueilla ei ole vartiointia,joten siellåhän olet jos jotain tapahtuu.ainakin Aulangon Camping alueella on paikalliset hilunut ja sytytellyt jopa mm huonekaluja tuleen.Alue on epäsiisti ja siivouksen taso kehno kaikkialla.Uimaankaan ei voi mennä koska heinäkuussa sinilevä valloittaa rannat (Ei Aulangon lomakylässä)
      2016 Kesällä, on hieno uutinen se että yrittäjä vaihtuu alueella,tai Hämeenlinnan kaupunki ottaa alueen kehittämisen omalle kontolle joten, jos pitää kiirettä voi tehdä aikamatkan 50luvulle,jos ei odota mitään.
      Onnea matkaan

    • Kalossit

      Ei ole muuttunut,taso on huono ja mökit ainakin osa niistä homeessa.Maksettava ennenkuin näet paikat ja perumisen varaa ei ole.
      En menisi toistakertaa ko alueella.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      464
      8350
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      119
      5740
    3. Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?

      Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos
      Maailman menoa
      242
      4679
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      41
      4545
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      62
      4062
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      160
      3900
    7. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      161
      3680
    8. Sinun ja kaivatun nimikirjaimet

      Mitkä ne on ? Meillä H❤️M 👩‍❤️‍👩
      Ikävä
      90
      1647
    9. Onko sinulla ja kaivatulla

      joku yhteinen tärkeä paikka?
      Ikävä
      83
      1042
    10. Mikä on viimeisin asia

      mitä olen sinulle kertonut?
      Ikävä
      41
      799
    Aihe