Uuteen suberbiin maskipeittoa?

Skodakuskiiii

Unohdin ostaa auton luovutuksen yhteydessä alkupeäisen maskipeiton. Tiedättekö saako vantaalta sellaisen jostain sopuhintaan? Ilmat on viileät ja suosittelivat maskipeittoa heti näillä keleillä.

7

61

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Autoinsinööri

      Hanki motonetistä Boschin termari. Ne on skeidoissa rikki jo lähdössä.

    • pixinirkka

      Kaikkein paras olisi jos jostain löydät vanhan puna-armeijan manttelin. Sen kun taittelee nätisti ja kuroo nahkaisilla irtohihnoilla kiinni niin kyllä piisaa lämpö kopissa.

    • samaan liikkeeseen hattu kourassa vaan..

    • Skodaniksit

      Leikkaat pahvilaatikosta itse sellasen maskisuojan. Nostaa samalla Skodan arvoa ja parantaa ulkonäköä.

    • yytsiviit

      Suomalainen tyhmyys se vain joukossa tiivistyy yksi kysyy 4 tyhmää "vastaa asiallisesti"

    • Nokkapeitto

      Se nokkapeite voi sotkea moottorinohjausboxin totaalisesti monine antureineen joten ehdottaisin että laitat jonkun länsiauton talviajoneuvoksi.

      • samaamieltä

        Kannattaisi hankkia joku oikea auto talven ajaksi ja kesällä vesisateeseen. Kesän kuivilla keleillä voi varmaan Skodallakin ajella.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      237
      4185
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      113
      2643
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2392
    4. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      116
      1436
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1436
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1179
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1097
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      963
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      946
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      931
    Aihe