Katupartiotouhun hauskin osio

On ihan ylivoimaisesti se miten perssut tukevat noita patrioottien ja odinin rattopoikien partioita VAIKKA kyseiset järjestöt nettisaiteillaan haukkuvat perssut pystyyn . On nimittäin suhteellisen ironista kun tynkkynen ja perssujen "nuoriso" antaa tukensa järjestölle joka haukkuu perssunuoret maanrakoon mamuttajina ja multikulttuurifaneina...
9<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Niin juuri, nyt aletaan huomata se, että ei oikeasti voi katupartioilla ja persuilla olla mitään tekemistä keskenään. Eikä polttopullojen heittelijöillä. Siis oikeilla persujen kannattajilla. Entisiä persuja he voivat olla, jotka luottivat siihen höpinään. Nythän heidän pitäisi puolustella mamutusta sekä sitä että ei sormeakaan nosteta että sitä hillittäisiin tai mitään asioita muutettaisi.

Sen verran suvakkien haukkumisessakin on totta, että eivät nämäkään ole tätä asiaa tajunneet vaan syyllistävät näistä persuja ja tekevät tavallaan vaalityötä heille vaikkei edes ole vaalit tulossa. On niissä suvakeissakin vähäpoikia ja tyttöjä.

Äänestä
  • Jos ei nyt heittäydytä vallan vähäkatseisiksi, niin kyllähän koko suomalaisen nykyrasismin voimistuminen ilmentymineen on erottamasti sidoksissa perussuomalaisten poliittiseen nousuun ja sen keinoihin. Molemmat ovat ruokkineet toisiaan, ja toinen haluaa yhä kovasti veljeillä, vaikka toinen onkin nyttemmin peräti nuivempi... Silti kumpikin on toisensa siittämä, samaa ylevää rotua.

    Nämä asiat ovat tietysti riippumattomia siitä, mitä murhapolttajien tai katupartioiden nykyiset puoluekannat ovat ja keitä he milloinkin haukkuvat. Tai siitä, miten epäonnistunutta ja kuolleena syntynyttä perussuomalaisten politiikka pettävine lupauksineen ja maalailuineen on.

    Äänestä

  • Tosiaan, persukset ovat parhaansa mukaan lietsoneet rasismia ja vihaa. Eli ajaneet Venäjän agendaa. Rahoittaako Venäjä persuksiakin kuten muutakin Euroopan äärioikeistoa?

    Äänestä

Perussuomalainen puolue on rasismin synnytyslaitos. Kuten viime aikoina olemme nähneet, niitä pSS vihapolitiikan tuotoksia riittää nykyisin jo aika moneen paikkaan.

Äänestä
  • koska yleistyy persuilla aatu-viikset? jos ei parta kasva niin tussilla....
    elkeet on jo muuten samanlaiset.

    Äänestä

Kun mamulauma työntää vuorojaksossa väkisin aidsikeppiä jalkojen väliin, toivoo, että tulis edes katupartio auttamaan! Suvakit kieltää, pankoon nyt kunnolla mamut!

Äänestä
  • Rasistin sairaassa mielessä "logiikka" etenee juuri tähän malliin omista housuista maahanmuuttokysymyksiin ja takaisin. Muuta tietähän ei olekaan.

    Äänestä

  • Voisivatko palstan kaksi päivystävää persua kertoa: Missä nämä paljon kohutut katupartiot ovat auttaneet ja ketä? Kai niitä kiitoksia näkyisi jo netissä, jos aihetta olisi?

    Äänestä

  • Ai, perssutkin ovat nykyään suvakkeja?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Fartman kirjoitti:

On ihan ylivoimaisesti se miten perssut tukevat noita patrioottien ja odinin rattopoikien partioita VAIKKA kyseiset järjestöt nettisaiteillaan haukkuvat perssut pystyyn . On nimittäin suhteellisen ironista kun tynkkynen ja perssujen "nuoriso" antaa tukensa järjestölle joka haukkuu perssunuoret maanrakoon mamuttajina ja multikulttuurifaneina...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu