Mies on kovin keihäsmies ja Pitkämäki ja Ruuskanen vasta oppipoikia. Rädyltä lensi keppi, kisan jälkeen sana ja douppingtestissä kusi kuuden kaljan jälkeen!
Mies on ÄIJÄ!
Jos ei ole Tohmikselta tonttia tullut, niin nyt olisi jo aika! Meinaan porukkaa ei paljon ole ja maata täällä kyllä riittää!
Luovutettiin Seppo Rädylle tontti?
6
270
Vastaukset
- Eikoskaan
Vieläkö Räty terrorisoi ihmisiä rajalla.
- sorvankylänpastori
Aito ihminen Räty on ,nykyiset keihäänheittäjät koulutetaan mannekiineiksi....
- Saisikki
Kyllä on luovutettu, kaksikin tonttia. Riikolasta talolle ja Onkamojärven rannalta toinen.
- eriarvoisuuttaon
No niin ja taloa on nyt varaa ylläpitää valtion varoin:
http://www.karjalainen.fi/urheilu/item/108380-seppo-radylle-myonnettiin-taysi-urheilijaelake-tulot-nousevat-yli-sadalla-prosentilla- Näitä_on_nähty
No tulihan se sieltä!
Pitkäänpä jouduttiinkin tällä kertaa odottelemaan -eli useampi tunti- mutta se palkittiin kun aamuyöllä kello 2.59 ihan itse herra nero lunasti odotukset.
Kovasti on tärkeä asia ollut kun yötämyöten pitää palstalla vahtia mitä ja ketä saisi herjata!
Seppo Rädystä on erittäin suurella todennäköisyydellä ollut Suomelle monisatakertainen hyöty verrattuna sinuun, joka esiinnyt nimimerkillä "eriarvoisuuttaon."
Ilmeisestikin olet itse itsensä katkeroittanut peräkammarin poika, jonka ainoat harrastukset on kiljunjuonti ja runkkaus, sekä ns. pönttöeläkkeellä olo. Se tuo käyttövaroja sen verran että olet kyennyt osamaksulla hankkimaan jonkinlainen tietokoneen ja internet-liittymän. Sepä se elämää helpottaakin ja varmasti kohottaa omanarvontuntosi huippulukemiin kun päivittäin istut ränkyttämässä milloin milläkin palstalla asioita ja ihmisiä haukkumassa ja yrität vääristellä asioita niin, että ne toiveittesi mukaan tulkittaisiin mahdollisimman negatiivisesti kyseessä olevaa asiaa ja henkilöä kohtaan.
- fhfrifj
Jos Räty olisi kiteeläinen, niin lahjoitetuilla tonteilla olisi rakennuskielto, jottei valkoselkätikan ja yksisarvisen pesintä häiriintyisi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998