ideani nuijittiin maan rakoon

harmittaa. meninkin kertomaan
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

No millainen idea sinulla oli?

Äänestä

Minuakin kiinnostaa :)

Kuulijat eivät ehkä odottaneet sellaista ideaa, joka sinulla oli kerrottavana. Kun ihminen kohtaa yllättävän asian / muutosehdotuksen / näkökulman, hän on taipuvainen torjumaan sen. Ihminen on tottumusten orja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


menivoimat kirjoitti:

harmittaa. meninkin kertomaan

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu