Jos muslimi tekee rikoksen niin lakina olkoon hänelle silloin Koraani ja Sharia laki !
Koraanin mukaan
6
149
Vastaukset
Mikä ettei, mutta Suomessa noudatetaan Suomen lakia ja piste.
- Herätyys
Niin, ja Kristillisesti virallisesti tunnustavan Suomen kansakunnan Laki / Lakia, on näin ollen tämä kaikille hyväksi Kristuksen Jeesuksen ihmiskunnalle ansaitseman UUDEN liiton / testamentin, Jumalan ARMON aikakauden aikaa elettäessä, se Raamatun UT opetusten ja ohjeiden mukainen ja perustuva.
Se; ei mitään pahaa eikä väärää ketään, eikä mitään Luojan hyväksemme luomaa kohtaan, kaikkia kohtaan ja kaikille Laillisen, = kaikille Luvallisen Oikeuden mukainen. Jota mikään muu ja muulla tavalla elämä ja toiminta, Ei ole.
Niistä muulla tavalla elämisestä, toimimisesta ja vaikuttamisesta kun tulee aina, tavalla tai toisella, ennemmin tai myöhemmin, ne SYYSTÄ (kaikki vääryys ja pahuus) Jumalan Sanan (Raamatun UT) vastaisuudesta tuomioksi, pahaksi / kärsimyksiksi ja valtaviksi turhiksi menetyksiksi ja sodiksi ym. vitsauksiksi, seuraamuksensa.
Joista pahaksi seuraamuksista tiedotus välineet kautta maailman herätykseksi ja varoitukseksi, päivittäin uutisoi.
Kaikkivaltiaan virkaa nyt, niin maan päällä kuin taivaassakin, Pyhän, kaiken Luoja ja Omistaja, Isä Jumalan edustajana ja valtuuttaman hoitavan Kristuksen Jeesuksen nimessä... muistuttaen ja valistaen. vähäinen, Totuudessa pysyvä ja mukaisesti elävä ja toimiva palvelijansa ja seuraajansa.
- Rajat-aukaistava
Näiden tänne saapuneiden paskasakkisten muslimimiesten pahin pelkohan on, että otettaisiin sharialaki käyttöön ja naiset peiteltäisiin kaapuun, mutta samalla he ovat vaativinaan sitä kurkku suorana. No sen vaatiminen ei ole ongelma (sille nauraa kaikki muut kuin muslimit), vaan todelliset rikokset (joille ei naura kukaan).
Tietysti jos tänne saadaan tänne muslimienemmistä (tai mitä ilmeisimmin KUN, ellei rajoille saada järkeä), niin saadaan sharia-lakikin. Silloin sille ei enää naura ei-muslimitkaan. Jostain syystä amputaatiota raiskaajan töksöttimelle ei saada islamilaisessa valtiossa, koska islam on raiskauskulttuuri. - kosmopoliticos
Tällaiset puheet ovat aivan turhaa. Suomessa tulee vaatia, että maan lakia noudatetaan, eikä missään nimessä tule sallia sharia-hömpötystä.
Eurooppa tulee käymään uuden natsi-kaltaisen vaiheen islamin takia. Valitettavasti se ei ole vain uskonto, se on kokonaisvaltainen systeemi, joka tuo teokratian demokratian sijaan.
Eurooppalainen suvaitsevaisuus ja vasemmiston näennäinen tasa-arvon ajaminen johtaa laajenevaan islamisaatioon. Ikävä kyllä, näin on näreet. Tiedätkö mitä sharii'a oikeasti on?
Jokaisessa valtiossa on omat lakinsa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1292178
Ajattelen sinua nyt
Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu261718Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin
Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti121319Olen huolissani
Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis701211Yritys Kannus
Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett121177- 88992
- 83866
- 17857
Kuin sonnilauma
Taas on Virkatiellä kova meteli keskellä päivää. Ei siinä kyllä toisia asukkaita yhtään ajatella. Tullaan yhden asuntoon16761Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa
Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks107701