Jos muslimi tekee rikoksen niin lakina olkoon hänelle silloin Koraani ja Sharia laki !
Koraanin mukaan
6
180
Vastaukset
Mikä ettei, mutta Suomessa noudatetaan Suomen lakia ja piste.
- Herätyys
Niin, ja Kristillisesti virallisesti tunnustavan Suomen kansakunnan Laki / Lakia, on näin ollen tämä kaikille hyväksi Kristuksen Jeesuksen ihmiskunnalle ansaitseman UUDEN liiton / testamentin, Jumalan ARMON aikakauden aikaa elettäessä, se Raamatun UT opetusten ja ohjeiden mukainen ja perustuva.
Se; ei mitään pahaa eikä väärää ketään, eikä mitään Luojan hyväksemme luomaa kohtaan, kaikkia kohtaan ja kaikille Laillisen, = kaikille Luvallisen Oikeuden mukainen. Jota mikään muu ja muulla tavalla elämä ja toiminta, Ei ole.
Niistä muulla tavalla elämisestä, toimimisesta ja vaikuttamisesta kun tulee aina, tavalla tai toisella, ennemmin tai myöhemmin, ne SYYSTÄ (kaikki vääryys ja pahuus) Jumalan Sanan (Raamatun UT) vastaisuudesta tuomioksi, pahaksi / kärsimyksiksi ja valtaviksi turhiksi menetyksiksi ja sodiksi ym. vitsauksiksi, seuraamuksensa.
Joista pahaksi seuraamuksista tiedotus välineet kautta maailman herätykseksi ja varoitukseksi, päivittäin uutisoi.
Kaikkivaltiaan virkaa nyt, niin maan päällä kuin taivaassakin, Pyhän, kaiken Luoja ja Omistaja, Isä Jumalan edustajana ja valtuuttaman hoitavan Kristuksen Jeesuksen nimessä... muistuttaen ja valistaen. vähäinen, Totuudessa pysyvä ja mukaisesti elävä ja toimiva palvelijansa ja seuraajansa.
- Rajat-aukaistava
Näiden tänne saapuneiden paskasakkisten muslimimiesten pahin pelkohan on, että otettaisiin sharialaki käyttöön ja naiset peiteltäisiin kaapuun, mutta samalla he ovat vaativinaan sitä kurkku suorana. No sen vaatiminen ei ole ongelma (sille nauraa kaikki muut kuin muslimit), vaan todelliset rikokset (joille ei naura kukaan).
Tietysti jos tänne saadaan tänne muslimienemmistä (tai mitä ilmeisimmin KUN, ellei rajoille saada järkeä), niin saadaan sharia-lakikin. Silloin sille ei enää naura ei-muslimitkaan. Jostain syystä amputaatiota raiskaajan töksöttimelle ei saada islamilaisessa valtiossa, koska islam on raiskauskulttuuri. - kosmopoliticos
Tällaiset puheet ovat aivan turhaa. Suomessa tulee vaatia, että maan lakia noudatetaan, eikä missään nimessä tule sallia sharia-hömpötystä.
Eurooppa tulee käymään uuden natsi-kaltaisen vaiheen islamin takia. Valitettavasti se ei ole vain uskonto, se on kokonaisvaltainen systeemi, joka tuo teokratian demokratian sijaan.
Eurooppalainen suvaitsevaisuus ja vasemmiston näennäinen tasa-arvon ajaminen johtaa laajenevaan islamisaatioon. Ikävä kyllä, näin on näreet. Tiedätkö mitä sharii'a oikeasti on?
Jokaisessa valtiossa on omat lakinsa.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2013210Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos622004Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt351612Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi651583- 1051317
Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti221235Rakastan sitä
kun uppoat selittämään jotain. Etsit oikeaa tapaa sanoa jotain, jonka olet jo etukäteen miettinyt, sekoat vähän sanoissa501023Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva5972Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan188943Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties61937