Kihtiäkö vai Mortonin hermopinne

immole

Olen kärsinyt kymmenen vuotta voimakkaasta yöllisestä päkiäkivusta joka säteilee keskimmäisiin varpaisiin. Nukun vain pari tuntia yössä kun täytyy hieroa jalkoja. Kipu on sietämätöntä mutta helpottaa kävelemällä ja hieromalla. Tänään Lääkäri arveli sen olevan Mortonin Hermopinne mutta ei taida oikein tuo sopia tuo kiputilan lievittyminen liikunnalla. Onko kellään tällaista kipua mihin ei mikään särkylääke pure.

2

113

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vehnätöntyyppi

      Yleensä jalkaterässä hermopinne on kipeämpi käytössä kuin yöllä, mutta voihan se olla sekin. Käy vyöhyketerapiassa tai jäsenkorjaajalla.

      Päkiän kipu saattaa kyllä olla muutakin.
      Ystäväni päkiä oli hirmuisen kipeä ja se johtui aromivahventeesta! Siis E621. Eipä uskoisi, kihtiä epäiltiin. Samalla kun tuo kipu lähti, parani rasitusastmakin kokonaan. Sekin siis taisi johtua aromivahventeesta. Ystäväni käytti Aromat -maustetta reilusti.

    • pakkastaaa

      Hei ootko kysynyt voiko siihen auttaa fysikaalisessa shok wawe '
      Hoito ??
      Toi nimi ehkä väärin. Aika uusi hoito on.
      Itse olen saanut apua siitä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      200
      8950
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      5478
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      53
      4651
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      89
      4447
    5. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      59
      3609
    6. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3356
    7. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      66
      3283
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2856
    9. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      50
      2712
    10. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2611
    Aihe