Kertokaapa minulle miten klitorista pitäisi hyväillä saadaksenne suurinta nautintoa. En osaa, olen mies. Teette suuren palveluksen minulle, jos uskallatte kertoa. Kiihoittavinta minulle on, kun saan naisen nauttimaan. Mutta, tehän tiedätte miten se tehdään. Kertokaa naiset.
Rohkeasti kertokaa mukavalle
miesopikelija
164453
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Mie puristan kahella sormella (etu- ja keskisormella) häpyhuulia niin, että klitoris jää ikäänkuin sinne väliin. Hieron samalla sekä häpyhuulia että klitorista.
Monilla naisilla se klitta on tosi herkkä ja monet miehet koskee liian rajusti siihen. Siinä tarvitaan herkkyyttä ja varovaisia otteita.
Klitorikseen ei koskaan saa käydä suoraan käsiksi, vaan ensin pitää muistaa hyväillä muualtakin. Monesti miehet unohtaa kokonaan, miten tuntoherkkää aluetta häpyhuulet on. Sitten kun ne alkaa kiihotuksesta turvota, niin voi sujauttaa sormensa niiden väliin. Jos siellä ei ole riittävän kosteaa (kaikki naiset ei kostu vaikka olisivatkin kiihottuneessa tilassa) niin sormia voi vähän kostuttaa valinnaisella tavalla ennen klitorikseen koskemista.
Klitoriksen ympärillä voi pyöritellä sormia kevyin liikkein ja voimistaa niitä vähitellen. Liian lujaa tai nopein liikkein ei kuitenkaan kannata hinkata, se sattuu. Tässäkin vaiheessa klitoriksen voi ottaa kevyesti kahden sormen väliin. Painella siitä sen juuresta ja hieroa pyörivin liikkein pitäen klitorista kevyessä puristuksessa. Välillä voi liuuttaa sormia alemmas ja jatkaa häpyhuulien hyväilyä myös sisäpuolelta.
Ja kannattaa kysyä siltä naiselta myös itseltään, mistä se tykkää. Nää on vaan juttuja mistä mie tykkään. Mutta me ollaan erilaisia kaikki. Toiset naiset on paljon vähemmän tuntoherkkiä eivätkä kiihotu mistään hipsuttelusta. Heidän kohdalla vibraattori voi olla ihan hyvä juttu.
Pääpiirteittäin pahimmat virheet, mitä miehet klitoriksen kanssa tekee on suoraan siihen käsiksi käyminen ilman lämmittelyä, liian nopea tai voimakas liike ja kuivan klitoriksen hinkkaaminen. Tämä ei tuota nautintoa ja pahimmassa tapauksessa vain sattuu. Jos et kehtaa kysyä, näet kyllä kasvoista ja kehon liikkeistä, miltä naisesta tuntuu.
Aamen!
Tosi moni mies tuntuu painelevan ja hinkkaavan klittaa aivan liian lujaa. Se on vaan takapakkia koko hommalle, kun joutuu säpsähtämään sitä inhottavaa kipua.
Klitorista saa koskea jopa naurettavan hellästi, ainakin omalla kohdalla. Ja sitten kun on muuten paikat jo kosteena, sen hellä hyväily tuntuu taivaalliselta.
omasta mielestäni osaan käsitellä josta naiset pitää kielellä klitorista samalla 2 sormea syvällä sisällä"nainen alkaa tekemään yhdyntäliikkeitä lantiollaan sillo kiihottaa jatkaa niin pitkään et nainen tulee!
Olen samaa mieltä tämän kanssa mutta miehen siemenneste klitorikselle kun hinkkaa tekee tosi ihanaa.
Olen huomannut saman ettei koskaan mennä suoraan ja kovaa. Hitaasti ympäriltä ylösalas ja mieluummin kielellä. Silläkään ei aluksi paineta, ja ei aleta lipsuttelee hulluna, vaan nuolla kuin jäätelöä. Kannattaa kysyä naiselta milloin hän haluaa nopeampaa/kovempaa nuolemista, sormia mukaan jne, mutta ensin käydään tutustumassa koko ihanuus aivan rauhassa. Moni luulee että klitoris on vain se huippu nypykkä, mutta se on suuri elin. Kun nuollaan alussa on hyvä painaa klitorista paljon ylempää kuin missä näkyvä osa on. Kyllä sen tuntee sormillakin, mutta alkuun vain hipoen..kyllä sen huomaa milloin alkaa tekee mieli kovempaa painetta, sekä nopeuden lisäämistä. Minä nuolen mieluusti pillua. Eikä ole kiire. T: IsoMies
Pyörittelen klitorista oikealla 3:lla sormella, ei liian runnoen (niinkuin jossain feikki pornovideoissa kun miehet sitä tekee) ja jännitän lihaksiani, hassua, jos en jännitä jalkalihaksiani, orgasmi kestää kauemmin tulla. Joskus hävettää miltein miehen edessä tyydyttää yhdynnän aikana mutta olen tehnyt hänelle selväksi miten nainen toimii ja mistä nainen saa orgasmin. Se on niin valtava kokemus ettei miehet voi aavistaakaan. Mieheni ei osaa sitä minulle tehdä, yrittää kovasti mutta kun en saa hänen ns. sormijutuistaan orgasmia niin en. Enemmänkin vaikuttaa tehtävältä hänelle kuin se, että antaisi aikaa opetella Miten Nainen Saa Orgasmin. Aika moni saa muuten samalla lailla mitä ystävieni kanssa olen puhunut ja kaikki toteavat että heidän oma miehensä ei osaa sitä tehdä. Klitoris on naisen toinen sydän. Jos kohtelet sitä hyvin se antaa paljon.
Kyllä miehen pitää osata naisensa tyydyttää. Vaikka kielellä jos ei käsin tai vehkeellä. Jos nainen ei itse osaa kovin hyvin niin harjoittelee itse eri tekniikoita ja opastaa sitten miestä.
Gallup naisille: Kuinka moni on saanyt PELKÄLLÄ yhtymisellä (eli siitin sisällä ja edestakas, that's it) orgasmin? En tunne 40 vuotis elämäni aikana yhtään naista joka olisi sen saanut enkä minäkään. AINA on tarvinnut kosketusta klitorikseen, joka kerta.
Täällä yksi joka saa yhdynnässä!
Ei se ole mitenkään mahdotonta. Harjoittelua ja oman kehon tuntemista.
Harjoittelee ensin itse yksinään tietämään miten tulee helpoiten. Sauvakin hyvä apu. Sitten opastaa miestä sauvan käytössä, ja kunnon esileikin ja vaikka suikkarin ja parin tulemisen jälkeen mies kokeilemaan omalla vehkeellä.
On muitakin tekniikoita kuin edes takas vetely sisään ulos. Esim. Mies sisään, naisen jalat alas suoraksi ja niin yhteen kuin saa, mies liikkuu edes takaisin vaakasuunnassa, eli nimenomaan ei sisään-ulos vaan poikkisuuntaan suhteessa siihen mihin suuntaan liikkui tullessaan sisään, hieroen samalla alavartalollaan klitorista. Naisen täytyy nostaa lantiotaan miestä vastaan ja liikkua mukana rytmissä vastakkaiseen suuntaan kuin mihin mies kulloinkin liikkuu, nainen voi liikkua suoraan tai lantiotaan keinutellen, pyöreää liikettä tms.
Ja tärkein kaikista, miten tahansa yhtyykin, supista lantionpohjalihaksia! Eli niitä lihaksia joita on emättimessä ja sukuelimissä. Välillä rytmikkään nopeasti ja välillä hitaammin, pitäen jännitystä yllä ja muuten vaihdellen (tätäkin voi harjoitella esim. geishapallojen ja kuulien kanssa niin seksi tuntuu itsestäkin uskomattoman paljon paremmalta kun lihakset vahvistuvat ja voi itse säädellä nautintoa).
Upean orgasmin voin ainakin itse saada kun mies ottaa takaa kontillaan ja osuu sopivasti g-pisteeseen. Klittaorgasmi ei vedä vertoja tälle. On paljon syvempi ja mukanaan tempaavampi tapa tulla. Mies voi myös sormilla paikantaa g-pisteen. Se löytyy etsimällä. Ja netissä on tietoa aiheesta.
Joka kerta ei onnistu mutta on paljon itsestä kiinni ja tuossa voi harjoitella paremmaksi kun keskittyy tekemään häpeilemättä sitä mikä itsestä tuntuu yhdynnän aikana hyvältä. Mieskin kiihottuu siitä.
Muun ajan, kun on jo itse tullut, voi sitten huomioida puolisoa. Ja senkin tekeminen onnistuu hyvin orgasmia metsästäessäkin sitten kun on käynyt tutuksi miten itse tulee.
Jos mies haluaa kehittyä multiorgasmien antajaksi, netissä on tietoa miten mies keskeyttää tulemisen ja pidättää, voidakseen jatkaa yhdyntää. Sitten voikin jatkaa mukavasti paljon pidempään.
Ei kannata hukata aikaansa huonoon seksiin.
Tuun kyllä yhdynnässä, mutta ei niinkään siitä edestakas-liikkeestä vaan siitä että mies painuu työnnöissä kiinni minuun. Siis juurta myöten sisään, ja se on varmaan miehen häpyluu joka painautuu mua vasten. Joko niin että olen ite päällä tai mies päällä, mutta kasvokkain. Paremmalta tuntuu hitaat työnnöt ja hierova liike kuin sellainen nopea "nylkytys". Tavallaan silloin kai stimuloituu klitoris, mutta ihan pelkästään "siitin sisällä"-meinigillä, ilman käsiä tai muuta.
Maspurtoinin kautta olen saanut paremmin yhdynnässä orgasmin.
Olen myös saanut maspurtaation aikanakin monia orgasmeja. Mies on silloin tehnyt masburtaation. Minä hänelle. Näinkin sen voi tehdä. Jonain kertana yhdynnässä ei mitään toisinaan olen saanut yhdynnässä orgasmin.
Kohdalleni on osunut useampikin nainen, jotka ovat saaneet orgasmin pelkästä mulkusta. Joskus en ole saanut pilluun edes koskea muulla kuin mulkulla, silloin nainen sai myös nopeasti. Parempana tekniikkana olen huomannut olevan nimenomaan, tuo "hierominen" mulkku syvällä, eikä juurikaan edestakaista liikettä. Tuo missä nainen pitää jalat tiukasti yhdessä, on hyvä, siinä mulkkukin joutuu tiukkaan puristukseen. Itse olen tykännyt olla kyljellään, naisen jalat kuitenkin levällään, toinen jalka jää miehen kyljen alle, tiukassa syleilyssä, siinä sitten hieron mulkun juurella/hapyluulla naista, kunpikaan ei väsy, ajatukset siirtää täysin pelkkään nauttimiseen. Miehen orgasmia voi opetella siirtämään, olenkin onnistunut siinä ihan hyvin:).
Klitorista sit tosiaan stimuloidaan ensin tosi varovaisesti, ei kärjestä vaan ylempää. Siitä voi kyllä painaa voimakkaamminkin. Mut sitten kun on kunnolla kiihottunut ja jos haluaa saada suuseksillä, koko klitoriksen ulostyöntyvän osan voi ottaa suuhun ja imeä sitä hellävaraisesti. Saattaa olla helpompaa niin että suihinottajan naama on poikittain mun vartaloon nähden.
Klitorisvibra on parempi kuin kenekään käsi, mutta ei sille pidä olla mustasukkainen vaan sitä voi käyttää yhdessä ja niin se hauskointa onkin.
Suuret kiitokset teille, jotka jaksoitte kirjoittaa ohjeita. Ne ovat kovasti tarpeellisia!
Vibra on paras tuohon hommaan.