Otan sen riskin, että viestistäni tehdään poliisi-ilmoitus häiriköinnistä tällä palstalla mutta koska täällä ei ole koeskusteltu kommunismista enään miesmuistiin vaan keskustelun aiheena on ollut ruskeepäismi niin minäkin uskallan ottaa esille ei-kommunistisen aiheen.
Toivotan kaikille palstalaisille hyvää ja onnellista uutta vuotta.
/Kalle, joka ei ole varma selviävänsä sakoilla tästä viestistä. Mutta ruskeepäismistä saa keskustella kuinka paljon vaan ja sheriffi ei uhkaa siivilöidyllä valolla
Toivotan kaikille palstalaisille hyvää ja onnellista uutta vuotta.
/Kalle, joka ei ole varma selviävänsä sakoilla tästä viestistä. Mutta ruskeepäismistä saa keskustella kuinka paljon vaan ja sheriffi ei uhkaa siivilöidyllä valolla
Vastaukset 9
Vanhimmat
ehkä vuonna 2005 päästään jo kiinni kommunismin olemukseenkin.
Me kommunistit tuomitsemme yrityksesi henkilöpalvontaan!!!!! Ruskeapää on työläinen työläisten joukossa. Syytteesi Ruskeapäätä kohtaan kohdistuu kaikkiin suomalaisiin työläisiin.
HÄPEÄ, HÄPEÄ Kalle, suomalaisen työläisen rienaaja.
Vuosihan alkaa lupaavasti. Kohta keskustelu kommunismista on täydessä käynnissä ja ruumiita lasketaan molemmin puolin ja USA:ta haukutaan ja syytetään kaikesta.
Maailma on taas oikeilla raiteilla.
Luehan läpi kaikki viestini palstalla ja et varmasti lyödä yhtään, jossa ivaisin tai halveksien kirjoittaisin työläisistä, työttömistä tai köyhistä.
/Kalle, joka on köyhien puolella kommunismia vastaan
Toivottelen sinullekkin hyvää uutta vuotta vuotta 2005!
Keskustelut jatkuvat näköjään tänäkin vuonna tällä palstalla. Ellei tämä palsta kuihdu.
Siitä seriffi pitää kirjoituksillaan huolen.
Miten niin olet häiriköinyt palstalla? Minä en ole ainakaan huomannut sellaista. Kuka niin väittää?
No oon vähän myöhässä, mutta toivottavasti kelpuutat tämän vielä...
Huh, onneks kerkesin vielä uudenvuoden päivälle!;)
Sitä sammaa vaan sinnekin päin!
Poliisi nappaa kyllä sinut,(sh*r*ff* ilmoittaa) jos eivät keksi muuta niin tekevät sinusta warettajan;)
Eli viisainta tuhota kovalevy ja vanerit voi polttaa myös varmuuden vuoksi!;)
Mutta joo, hyvät uudetvuodet kaikille!!!
hyvää uuttavuotta 2005, mutta mikä ihme on "warettaja"? tai miten hitossa vaneri liittyy tietokoneeseen? kerro nyt minullekkin ennenkuin joudun ruskean valpon kynsiin.
Warettajista puhuttiin aika paljon tuolla tietotekniikkapuolella kun poliisit sulki ton finreactorin, warettajat oli niitä jotka jako tiedostoja siellä.
Se vaneri juttu taas tuli siitä kun nää kehotteli jo tuhoamaan kovalevyjään. Ja eikös Puustakin tehä jonkin laista kovalevyä? Yritin kato vääntää vähän vitsiä tähän...
_______________________________________________________
No täytyy saada tähän politiikkaakin mukaan ettei sensuurin tsunami iske tännekin, eli "hieman" kärjistettynä politiikkaa tähän:
Aasian turmissa nähtiin taas kapitalistien rahan himo, kun tsunamista saatiin viitteitä niin ihmiset jätettiin rannoille ilman minkäänlaista varoitusta tulevasta tsunamista. Ainoastaan se että pelättiin turistien kukkaronnyörien kiristyvän, jos heidät raahattaisiin pois rannoilta. Se esti satojentuhansien ihmishenkien pelastamisen. Eli jälleen meillä on 150000 uutta uhria kapitalismin mustaan kirjaan!
nyt ihan noinkaan..hommat ei vain suju kaikkialla samanlailla.
mutta jos tähän lähdetään niin aalto oli kuin kommunismi..tuhosi kaiken tasapuolisesti.
Viestisi on juuri niin kommunistinen kuin tällä palstalla kuuluukin.
Puuttuu vain, että syyttäisit Bushia maanjäristyksestä ja silloin viestisi olisi saavuttanut kommunistisen täydellisyyden.
Satutko muuten tietämään, että Thaimaan viranomaiset saivat väärän tiedon maanjäristyksen voimakkuudesta. Heidän saamansa tieto kertoi voimakkuuden olleen 8.0 eikä 9.1.
8.0 voimakkuuksia on siellä nähty aikaisemminkin merellä ja se ei ole aiheuttanut tuskin mitattavaa vedenpinnan nousua rannikolla.
Että se siitä.
Mielestäni on erittäin rumaa, etten sanoisi halveksittavaa, tehdä politiikkaa tämän kaltaisen tapauksen pohjalta. Saisitte hävetä koko kommarileiri.
/Kalle, joka suree aasialaisten kanssa kommunistien lapsellisuutta käyttää onnettomuutta politiikan työvälineenä.