Harrastetaanko suomessa ?
Nyrkkeily shakki
9
959
Vastaukset
- Raivo_Röyhtäys
Lajin nimi on shakkinyrkkeily, ja kyllä Suomessa järjestetään laittomia underground shakkinyrkkeilyotteluita.
- jäätävä.polte
Eikös Renny Harlinin Jäätävä polte -elokuvassa harrastettu sellaista.
Mutta touhu tapahtuikin neuvostoliittolaisella vankileirillä. - julmis
Löytyy ihan virallisia kisojakin ulkomailta. Youtube täynnä matseja. Ilmeisesti suomessa ei ole virallista, mutta entäs epävirallista toimintaa?
- HLK
On kahdessakin paikassa, tai ainakin ollut. Helsingin Tarmolla ja Savate Clubin tiloissa. Tarmosta en ole varma, mutta SC:llä on edelleenkin:
https://www.facebook.com/shakkinyrkkeily/ - Julmis
HLK kirjoitti:
On kahdessakin paikassa, tai ainakin ollut. Helsingin Tarmolla ja Savate Clubin tiloissa. Tarmosta en ole varma, mutta SC:llä on edelleenkin:
https://www.facebook.com/shakkinyrkkeily/Kiitti :)
- aitoBlueteam
enki bilal ja sarjakuvat
- Jabilähetti
Hauska idea!
- yliihminen
Garri Klitshkonov
- Anonyymi
Lokakuussa suomen eka shakkinyrkkeilyiltama. Pääottelussa 2xMM kultaa voittanut Sakari Lähderinne kohtaa vapaaottelija Tuukka Revon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1272113
Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet
Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K1301543En kai koskaan saa sinua
Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k1021432- 631244
Saran ökytyyli käänsi katseita.
On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.1401191The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."
Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut121111Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä
Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall226945- 155895
Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta
Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht57823Miksi ihmeessä?
Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek20789