Tappelevat taas eri paikkakunnilla ja kuluttavat verovarojamme kun niitä kuskataan ja kuulustellaan , mutta ei rangaista vaan päästetään takaisin uusia kahinoita suunnittelemaan.
Maahantunkeutujat
lähtöpassit
1160
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
nyttulee uusipensavero,jolla katetaan mamujen aiheuttamat kustannukset,nyt kyllä menee paksuksi
Myös mamuveron ne keksii kohta meidän alkuperäiskansan maksettavaksi jotta tulijoiden ois lökö olla täysihoidossa täällä suomessa.
Etsikääpä toinen foorumi. Tää on ykan asioita varten.
herranperkeleet hyysää noitten mamujenkans,ja meillä sitten maksattavatkulut,sipiläki vuokraatalonsa mamuille ja senkin sossu eli me joudummemaksaan,pitäisolla jotain tolkkua mamujenkans,miksiniillä pitää ollaa paremmat olosuhteet kuin kantasuomalaisilla,
Joo voisivat pieksää ennemmin noita oodinin ruskean reiän ritareita. Se on homon merkki jos on joku soldiers of odin takki päällä.
Oletko rasisti kun et homoja hyväksy? Hyi häpeaä!
Olet selvästi rasisti kun odineita ja homoja et suvaitse.
Häpeä rasisti!
Hyvät idiootit! Olkaa ystävällisiä ja säästäkää tämä Ylivieskan palsta propagandaltanne. Netti on täynnä hienoja palstoja, jonne voitte oksentaa rasismianne ja suvakkiuttanne.
Kyllä ylivieskalaistenkin pitää mamujen tukiaisverot maksaa niin asia kuuluu vieskalaisillekkin. Ei tässä keskustelussa mitään rasismia ole sama minkälaisia valkonaamojakin maahan tuppautuu niin saman arvostelun saavat nyt vain rasismi sanasta koitetaan tehdä pelastava enkeli tämän hetken ylimääräisten kustannusten aiheuttaneille paremman elintason tavoittelijoille. Heillehän kotimaastaankin lähetetään rahaa suomi avun lisäksi , että pystyvät täällä seikkailemaan ja aiheuttamaan meille lisä kuluja. Onko lähettäjä isis vai sukulaiset sen aika näyttää.
kyllä tämä koskee ylivieskaaki,eikö tämä ole koko suomenasia,ja mamuvero koskee meitäki
Mitään mamuveroja ei tule. Ykaan ei tule vokkia.