Moi,
Olen aikeissa ostaa n1 70-220t km ajetun siistin noin 2010 minin. Ok historia ja erinomainen kunto takana ja nyt. Mitä voisi odottaa seuraavaksi.?
Jos lähtisi siitä, että koko moottori uusiksi - mitä maksaisi ja jo vinkkiä missä huoltoja, korjauskai ja isompia urakoitta voi teettää? Etelä-Suomessa....
Kiitos kommenteista! t Jani
Mitä odottaa 200t ajetulta Miniltä, uusi moottori?
6
439
Vastaukset 6
- Ministeri_D_Cooper
Ei nykyautossa mottori mene noilla kilometreilla. Jakohihna varmaan vaihdettu? (Vaihtoväli 210000)
Mulla saman verran minissä mittarissa. Pikkuvikoja. Lampun pesät hapettuneita, konsolin näyttö osin pimeänä. Alustan puslia vaihdettu, etuiskarit. Moottoripuolella ei oikein mitään.- Ministeri_D_Cooper
Selvennös. Mun autolla siis 200000 mittarissa.
- kytkinremonttia
Onko kiinteistö välitys firman vanha ritsa?
- SopiikoSinulle
Joka tapauksessa voisit odottaa seuraavaksi kovaa sisämelua. Tutki tarkkaan voitko kestää suunnitelluillasi matkoilla Minin meluisuutta, ettet pettyisi sitten käytössä myöhemmin.
- MiniJani
Hyvä neuvo. Koeajoin jo yhden Minin. Muuten oli ok mutta tosiaankin sisämelu oli sen verran häiritsevä, että en enää halua Miniä.
Kiitos neuvoista! t Mini - onSeNeroJaÄlykäs
melopoikahan on nero, viaton aloitus ja sitten täsmäisku.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän48930Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15798Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl497769- 46687
- 41624
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30586- 35563
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE170528Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37520- 44470