Sipilä susi lammasten vaatteissa

Minua suututtaa eniten, että Sipilä on esiintynyt uskovana vaikka jokainen teko hänen valtaansa joudun jälkeen osoittaa että hän palvelee aivan jotain muuta kuin Raamatun Jumalaa. Samalla tavalla Obama nousi valheella valtaan. Valehteli että on kristitty , mutta onkin jotain muuta. Ja vain kahta voi palvella, Jumalaa ja saatanaa
. Surullista!

Täällä on paljon puhetta pakolaisia vastaan, mutta totuus on että päättäjät ja pääministeri ovat siihen syyllisiä ja mielenilmaukset pitäisi kohdistaa heihin. Eliitti kai kokee et pääsevät turvaan johonkin muuhun maahan kun mamut turhautuvat ja järjestävät jihadin. Totuus on, ei ole enää eliiteillekään turvapaikkaa. Ei kenellekään.

Putinia haukutaan kovin mitä ihmettelen suuresti. En ihaile häntä, sillä on myös pahuutta on tehnyt, mutta on parempi mies kuin Sipilä. Putin on sentään pitänyt kansansa puolia, pääministerimme ei.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Sipilä on totaalinen luuseri, stupido on täysin pihalla kuin mustin koppi, urpo orpo on pienimunainen pikkumies, suoni on taas valehteleva paskakasa.
Ja suvakeita vetelen turpaan aina kun mahdollista, iästä ja sukupuolesta riippumatta.
Kohtaamisiin.

Äänestä

Sipilä teeskentelee olevansa uskovainen, mutta hän on EK:n agentti. Hän teeskentelee olevansa kansalainen Suomessa. Hän on vain yläluokan eli EK:n käsikassara. Hän ansaitsee maanpetostuomion.

Äänestä

mies on mätä kelmi kepun sss natsihallituksen pääideologi köyhien vammaisten sairaiden vähäosaisten opiskelijoiden eläkeläisen kyykyttämisen asialla oleva typerys!!!

Äänestä

Toivon, lisää, lisää, lisää pakkasta - vain se voi tänä aikana auttaa. Suomi on Suomi. Ei täällä lusmut laiskiaiset pärjää. Suomessa on ankarat kelit, valoa ei ole, kaamosta sensijaan on, koulutusoikeus ja -pakko on, vaikka sairaalassa, sivistyminen on elinehtomme, työssäkäynti joka ihmiselle myös oikeus ja velvollisuus.

Vertaa: Mamut kertoivat haastattelussa tulevaisuudensuunnitelmistaan , toiveammatikseen Suomeen päästyään ammatikseen olla vain rauhallisesti ja mukavasti kotona, MV ammatti se on ??? Kivahan se minunkin olisi olla kotiäiti tai koti-ihminen. Kuka maksaa minun kotiolemiseni ???

Suomessa oletetaan kaikkien tekevän jotain elantonsa eteen, kykyjensä ja resurssiensa mukaan, yleensä ihmiset haluavatkin jotenkin yhteiskunnan osaksi. Eivätkö ne kahjot ymmärrä mitään ?

Itse olen tehnyt töitä jo 35 vuotta, ottanut köyhänä opintolainat ja maksanut ne takaisin, kasvattanut lapseni, teen edelleen vuorotyötä tässä rakkaassa pimeässä ja kylmässä Suomessa oli keli mikä hyvänsä. Herään klo 05, lähden aikaisin duuniin bussilla-metrolla-bussilla, tunti per siivu aamuin illoin, Helsingin ruuhkaliikenteessä, naisvaltaiselle pienipalkkaiselle alalle tekemään osuuteni, että saan vuokran, ruoan, laskuni maksettua. Aivan kuten kaikki suomalaiset ihmiset Suomessa tekevät, oli sää -30 tai jotain muuta. Ei Luoja laiskoja elätä.

Ensimmäisinä asioina lapsena meidät opetetaan käyttäytymään, oppimaan sosiaalisia sääntöjä, esimerkiksi kunnioittamaan toista ihmistä ja toisen ihmisen fyysistä olemusta, olla kajoamatta toiseen ihmiseen tai hänen omaisuuteensa - ja mm. pukemaan vaatteita tarpeeksi, ettemme jäädy kuoliaaksi autoon ulkona talvella.

Kerrottakoon tämä kaikki niille hevon hel..n tyhmille, laiskoille ja rumille maailmanvaeltajille, helpon elämän perässä matkustaville. Suomi on oikeasti karu ja ankara maa olosuhteiltaan, täällä ei nössöt tai tyhmät pärjää !

Suomen miehet, naiset ja lapset ovat sitkeitä, ahkeria, lämpimiä ihmisiä kylmässä - ja lahjakkaita alalla kuin alalla.

JA: Suomi-mies on maailman paras !!! Tämä kiitos on suunnattu kaikille Suomen miehille. Miehet kohtelevat naisia kauniisti, kuin kukkaa kämmenellä. En voisi koskaan ajatella muuta kuin suomalaista miestä elämääni herkuttamaan.

Suomesta on tullut kehitysmaa ja eläintarha vuonna 2015. Suomi on pilattu. Isänmaamme koskemattomuutta on loukattu. Maamme johdolle nauretaan maailmalla. Sieluni itkee.

Itsevaltias työkyvytön, mutta sairaudentunnoton JS antoi mediassa kutsun kaikkeen maailmaan kenen hyvänsä, siis kenen hyvänsä, astella Suomeen !!!! Rajat on auki, papereita ei kysellä. Onko JS:llä munaa kertoa tämä kasvokkain vielä hengissä oleville veteraaneillemme ? Oliko näiden silloisten nuorten komeiden ja hyväsydämisten isänmaallisten miesten elämäntyö turha ? Jumaliste JS, minkä olet mennyt tekemään. Häpeä. Olisiko JS vihdoin aika antaa mediassa kansalle anteeksipyyntö ja ilmoitus vetäytymisestä ja jättää politiikka. Millainen työterveyshuolto ministereillä on ? On se härski. Ilme on tyhjä Kempeleen pojalla - ilman täyttä ymmärrystä tehtyjä tekoja ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hallitukseenpettynyt kirjoitti:

Minua suututtaa eniten, että Sipilä on esiintynyt uskovana vaikka jokainen teko hänen valtaansa joudun jälkeen osoittaa että hän palvelee aivan jotain muuta kuin Raamatun Jumalaa. Samalla tavalla Obama nousi valheella valtaan. Valehteli että on kristitty , mutta onkin jotain muuta. Ja vain kahta voi palvella, Jumalaa ja saatanaa
. Surullista!

Täällä on paljon puhetta pakolaisia vastaan, mutta totuus on että päättäjät ja pääministeri ovat siihen syyllisiä ja mielenilmaukset pitäisi kohdistaa heihin. Eliitti kai kokee et pääsevät turvaan johonkin muuhun maahan kun mamut turhautuvat ja järjestävät jihadin. Totuus on, ei ole enää eliiteillekään turvapaikkaa. Ei kenellekään.

Putinia haukutaan kovin mitä ihmettelen suuresti. En ihaile häntä, sillä on myös pahuutta on tehnyt, mutta on parempi mies kuin Sipilä. Putin on sentään pitänyt kansansa puolia, pääministerimme ei.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu