LIDL ON PARAS!!!

NIIN KIINNITIN TÄSSÄ HUOMIOTA TAANNOIN KUN OLI KYSYMYS ETTÄ LIDL HALUAA LAAJENTAA MYYMÄLÖITÄÄN ENEMMÄN TAVARATALON SUUNTAAN!!

S-RYHMÄ JA KESKO TIUKASTI VASTUSTI SAMOIN ERI VIRANOMAISET111

JA MISTÄHÄN SYYSTÄ PÄINVASTIOIN OLISI ERITTÄIN HYVÄ ETTÄ NÄIDEN KAHDEN
MARKKINAJOHTAJAN VÄLIIN ONKIN HYVÄ SAADA KILPAILUA.

TÄSSÄ TULEE MIELEEN ETTÄ MILLAISIA KYTKÖKSIÄ NÄILLÄ ON PÄÄTTÄJIIN JA HETI PERUSTELUT NÄKYVIIN MIKSI LIDL EI SAA LAAJENTAA TOIMINTAANSA.

HETI PERUSTELUT JA SELVÄSTI NÄKYVIIN.


HALUAN JA EHDOTTOMASTI PIDÄN TÄRKEÄNÄ ETTÄ LIDL SAA RAKENTAA TILAVAMPIA MYYMÄLÖITÄ SUOMEEN SEN UPEAMPAA ASIAA SUOMI KOSKAAN VOI TOIVOA. SE TUO JOTAIN UUTTA SUOMALAISELLE KULUTTAJALLE LISÄÄ KILPAILUA
JA TUO LISÄÄ LAATUA!!!!

ASIA ON JUURI NÄIN !!

TOIVON SAMALLA ETTÄ SAMANHEKISET IHMISET LÄHTEVÄT AJAMAAN ASIAA
5221
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

tosiaan Lidl on edullinen kaikissa vertailuissa. kaiken lisäksi laadukas kaikilla mittareilla.


Kiinnostaa kyllä tietää missä vaiheessa on Lidl kauppojen suurentaminen?
Kannatan ehdottomasti Lidl laajentamista!!!

Äänestä

Aikanaan kun tuli sanottiin kilpailijoiden toimesta että suomessa ei ole pelivaraa hinnoissa.

Äänestä

Totta Lidl on toistaiseksi hyvä paikka käydä ostoksilla.

Ainoa, mikä mättää, Lidl:stä ei löydä juurikaan rasvattomia ei kevyttuotteita eikä juurikaan sokerittomia, laktoosittomiakaan, joitakin kyllä ja hyvä niin on tullut muutama laktoositon ja rasvaton( niinsanottu rasvaton 0,3 % tuote ). Itseasiassa olen ihmetellyt asiaa, miksi Lidl:ssä ei ole rasvavapaita juustoja.

Yleensä se menee niin, mitä enemmän tuotteessa on rasvaa sen halvemmalla sen voi myydä. Miksi näin? Rasvassa ei ole molekyyliäkään ravintoaineita, ei vitamiineja. Eli rasvan ravintoarvo on nolla. Kun hinnoitellaan ravintoarvon mukaan, pitäisi Lidlenkin alentaa rasvaisten makkaroiden, rasvaisten juustojen niin kuin kaikkien paljon rasvaa sisältävien tuotteiden hintaa. Tuotteisiin rasva saadaan helposti lisättyä makkaroihin ja muihin elintarvikkeisiin. Se on halpa lisä, nyt vaan maailmassa on kaikkialla huomattu niin rasvalla voi myöskin rikastua. ( tämä asia ei koske pelkästään Lidl- liikeketja, vaan ihan kaikkia kauppaketjuja ) Lisäämällä tuotteisiin porsaanrasvaa tai naudanrasvaa ja vähentämällä se todellinen liha tai muu vastaava tuotteesta, voidaan toki myydä tuote silloin suht halvalla. Todellisuudessa tavallinen rasvainen lenkkimakkara ei mikään halpa ole, mikäli siitä joutuu maksamaan yli 50 centtiä pakkauksesta. Makkara : ravintoarvo nolla, energiaa liikaa, rasva kovassa muodossa lisää veren kolesterolipitoisuutta, siis kaikkea muuta kuin ravinnerikas ja terveellinen.

Huokea kauppaketju myy ravinnerikkaita, vitamiinipitoisia, vähärasvaisia niin kuin dieettituotteitakin halvempaan hintaan. Kun se juuri nyt vaan on niin, että ne ravinnerikkaimmat ja terveellisimmät tuotteet ovat niitä kalliimpia jokaisessa liikkeessä. Lidl myy huokeammalla myöskin hedelmiä, vihanneksia kuin muut. Mutta olen huomannut niin kannattaa kuitenkin vertailla tänäpäivänä, sillä jostakin muusta liikkeestä löytyy yllättävää kyllä sama hedelmä huokeammalla kuin Lidl:ssä. Ja Lidl on myöskin nostanut hintojaan, vaihtelevassa määrin.

Itse en hurraa yhdenkään kauppaketjun nimiin ennen kuin nuo terveellisimmät tuotteet alennetaan.

Kaikkien kauppiaiden tulisi ajatella ensisijaisesti koko kansan terveyttä!!!!!

Äänestä

Kesko ja s ryhmä sanoivat johtajiensa suulla että hinnoissa ei ole ollut ilmaa.

Kuulemma säästöt on haettu omasta toiminnasta. Onko järjettömämpää valehtelua

En usko pätkään keskom s ryhmän johtajien puheeseen
Kas mistäs nyt moinen tehostaminen

Huomasivatko että Lidl on löynyt hyvin kampoijin ja hyvä niin.

LIDL ON PARAS JA KANNATAN EHDOTTOMADT LIDLIN SUURMYYMÄLÖITÄ


TOIVON LIDLIN LAAJENTAVAN TOIMINTAANSA

Äänestä

Kommentoi aloitusta


oikeustoteen kirjoitti:

NIIN KIINNITIN TÄSSÄ HUOMIOTA TAANNOIN KUN OLI KYSYMYS ETTÄ LIDL HALUAA LAAJENTAA MYYMÄLÖITÄÄN ENEMMÄN TAVARATALON SUUNTAAN!!

S-RYHMÄ JA KESKO TIUKASTI VASTUSTI SAMOIN ERI VIRANOMAISET111

JA MISTÄHÄN SYYSTÄ PÄINVASTIOIN OLISI ERITTÄIN HYVÄ ETTÄ NÄIDEN KAHDEN
MARKKINAJOHTAJAN VÄLIIN ONKIN HYVÄ SAADA KILPAILUA.

TÄSSÄ TULEE MIELEEN ETTÄ MILLAISIA KYTKÖKSIÄ NÄILLÄ ON PÄÄTTÄJIIN JA HETI PERUSTELUT NÄKYVIIN MIKSI LIDL EI SAA LAAJENTAA TOIMINTAANSA.

HETI PERUSTELUT JA SELVÄSTI NÄKYVIIN.


HALUAN JA EHDOTTOMASTI PIDÄN TÄRKEÄNÄ ETTÄ LIDL SAA RAKENTAA TILAVAMPIA MYYMÄLÖITÄ SUOMEEN SEN UPEAMPAA ASIAA SUOMI KOSKAAN VOI TOIVOA. SE TUO JOTAIN UUTTA SUOMALAISELLE KULUTTAJALLE LISÄÄ KILPAILUA
JA TUO LISÄÄ LAATUA!!!!

ASIA ON JUURI NÄIN !!

TOIVON SAMALLA ETTÄ SAMANHEKISET IHMISET LÄHTEVÄT AJAMAAN ASIAA

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu