Loistava elokuva ja näkee hyvin minkälainen sikabush on..
Arvostelu: 9/10 !
Arvostelu: 9/10 !
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Neljästä näkemästäni Mooren elokuvasta Fahrenheit 9/11 on elokuvallisesti heikoin. Se on kyllä viihdyttävä ja Moore pitää yllä perinteistä tyyliään, jossa ketään ei kumarrella.
Elokuvan rytmitys kuitenkin ontuu mielestäni pahasti . Moore oon yrittänyt ahtaa yhteen tuotokseen aivan liikaa asiaa, minkä takia mihinkään ei keskitytä kunnolla. Tämä aiheuttaa myös uskottavuus ongelmia, sillä väittämiä ei juuri perustella. Moore sortuu samanlaiseen jankkaamiseen kuin hänen vastustajansakin.
Ainoa asia mitä käydään pitkään läpi, on edellisiä vaaleja koskenut skandaali. Mooren olisi mielestäni pitänyt tehdä elokuva pelkästään tästä asiasta tai sitten hylätä koko aihe jo melkoisen läpikoluttuna.
Muuten elokuva on sekä toimiva että viihdyttävä. Aihe on vain liian laaja yhteen elokuvaan.
oon kovasti ihmetellyt sitä että tota moorea kehutaan. sehän on amerikan hannu karpo ja jos kotoinen karpo tekis leffan niin ei varmasti kukaan kehuis sitä saatikka sitten voittais jotain palkintoi. tosin näil hemmoil on semmonen ero että toinen tekee sosiaali pornoo ja toinen media sellaista :)
Tekee muuten Moore hiukan älykkäämmällä otteella materiaalia!
Hannu Karpo on karvalakki Suomen virallinen äänitorvi!