Sopimussakko pysyy voimassa

Kaupungin hallitus on päättänyt kokouksessaan,että 800.000 euron sopimussakko pysyy voimassa,jos Jukola myy Bomban alueen. Hyvä,että ryhtiä löytyy pitämään edes tässä kaupassa kiinni veronmaksajien rahoista,aina ei näin ole ollut.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

SUOLARAHOJA!!!

Äänestä

Ei oo Jukolan loppaus tehonnut vai mistäköhän johtuu?

Äänestä

No tarkoitatko niitä leipomoja, jotka saavat kaupungilta kaiken mitä vain pyytävät ?

Äänestä

No tarkoitatko niitä leipomoja?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pientäkorvausta kirjoitti:

Kaupungin hallitus on päättänyt kokouksessaan,että 800.000 euron sopimussakko pysyy voimassa,jos Jukola myy Bomban alueen. Hyvä,että ryhtiä löytyy pitämään edes tässä kaupassa kiinni veronmaksajien rahoista,aina ei näin ole ollut.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu