Venäjä taas työllistää Suomalaisia

, jäänmurtaja tilauksillaan, vaikka itse sai suuremman juuri valmiiksi, jonka jäänmurtokyky on noin 3 m.
Medän fasisti tiedonvälitys ei tällaiseen puutu, miksi, Fennovoimaan kyllä nekatiivisesti ?
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Eikö teillä Venäjällä kirjoiteta kansallisuuksia pienellä alkukirjaimella? Tarkoititko, että venäläinen murtaja jaksaa murtaa 3 metriä ennen kuin jumahtaa. Suomalaiset menee kyllä pitemmälle...

Äänestä

Oliko tuo kateuden ilmaisu,vai tyhmyyden osoitus ?

Äänestä
  • Nyt oli trollilla aika hyvä. Vain kaksi välilyöntivirhettä. Kehityt kohti uskottavuutta.

    Äänestä

Tämän "Abrahammin" kun saisi käsiinsä...

Äänestä

Milloin tämä tyhmä ryssä tajuaa, ettei fasisteja ole ollut missään muualla kuin Mussolinin Italiassa? Se, että ne eivät poistuneet neuvostoihmisten arjesta ei tarkoita, että niistä voi kirjoitella länsimaissa.

Äänestä

Venäjän vienti on enää 5% Suomen kokonaisviennistä eli sillä ei ole mitään merkitystä Suomen talouteen. Se oli parhaimpinakin aikoina vain 10%.

Äänestä

Obaman paskahousut ne jaksaa jaarittaa, nekö Suomea johtamaan"autavarjele".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Abrahamm kirjoitti:

, jäänmurtaja tilauksillaan, vaikka itse sai suuremman juuri valmiiksi, jonka jäänmurtokyky on noin 3 m.
Medän fasisti tiedonvälitys ei tällaiseen puutu, miksi, Fennovoimaan kyllä nekatiivisesti ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu