Isänmaallinen mies

Puolituntiariitti

Voi hyvänen aika! Miksi tuollaista tehdään? Nyt ei herra Halonen ja kumppanit oikein ole ymmärtäneet mitä ovat tekemässä.Lähinnä tuli mieleen peruskoulun näytelmät.Olikohan elokuvassa yritetty parodiaa tai jotain mutta eihän tuollaista paskaa pidä tehdä.Parasta oli ne "kilpahiihtäjät".Pamela Tola kilpahiihtäjänä.
Suomen niminäyttelijöitä vielä mukana.Suomessa näyttelijät suostuu mihin vaan mistä saa rahaa.Hollywoodissa jos niminäyttelijä olisi mukana tuollaisessa niin sen jälkeen voisi kysellä postinjakajan hommia.Mistä ne saa rahoituksen tuollaisen tekemiseen ja kuka idiootti sen myöntää?

2

77

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Velcoro

      Suomen elokuvasäätiö: 800 000 euroa.

    • veritankkaukset

      Ainakin osa totta. Oikeasti veritankkauksia tehtiin iisalmessa 70-luvulla. Monet aikalaiset näkivät ja tiesivät ja tietävät edelleen. Hupaisa elokuva, ei siinä mittään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      190
      1201
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      122
      1068
    3. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      800
    4. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      48
      794
    5. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      740
    6. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      60
      649
    7. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      33
      642
    8. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      48
      642
    9. Nainen, mitä ajattelet minusta?

      Mitä tuntemuksia saan aikaan sinussa? :/
      Ikävä
      52
      607
    10. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      50
      595
    Aihe