Hauska toi fb kun se kertoo kusetuksesi. Miten nyt suu pannaan nainen??
Voi voi voi
Käry-kävi
14174
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Kusetan facebookissa. Mites nyt suu pannaan!
Kerrohan nyt tänne kaikille, että miten facebookissa voi kusettaa
Jeps. Minäkin olisin kiinnostunut kuulemaan miten Facebookissa voi kusettaa. Että antaahan tulla vaan vastauksia ap.
Laittaa väärän siviilisäädyn, kirjoittaa liioiteltuja juttuja. Jullkaisee kuvia joilla antaa vääränlaista kuvaa elämästään, Esiintyy nicillä, lempinimellä tai vaan "ljixjglnbjglncvkhblöghb,lgjn bjckfdokhfijg" siellä. Ei julkaise kuvia kuin selästään tai kädestään.
Ja tää "siinävaikkapa" oli siis multa.
Siksi en olekaan fb enkä tule menemään! Ei kiinnosta muiden elämä eikä jakaa omaa kaikille. Tylsä elämä, miks siitä pitäis kirjoitella minnekään.
Olen kyllä parisuhteessa Joo, mutta niin olet sinäkin. Ainoa mikä erottaa on Se, että olen parisuhteessani yksin kun sinä taas kaksin. Jos Se suhde olisi hyvä, en sinua ajattelisi 24/7.
Apua, en enää ikinä ota kännyy mukaan ku meen vessaan :O Lorisiko kovaa? :S
Jeps. Normaali, henkisesti terve ihminen kyllä ymmärtää kun sanoo nätisti, että ei ole kiinnostunut sillä tavoin ja lopettaa siihen yhteydenpidon.
Henkisesti sairas ei taas tätä ymmärrä vaan aloittaa vainoamisen, stalkkaamisen, roikkumisen, kostamisen, haukkumisen, huomion kerjäämisen, mustamaalaamisen jne. Silloin kyllä pitäisi sen vainoajan mennä itseensä ja roudata itsensä hoitoon.
Henkisesti sairas kertoi ikäväpalstalla, kuinka halusi syödä vaimon tekemän perunalaatikon ja nu..ia miestä keittiön lattialla, kun vaimo makasi henkihieverissä sairaalassa. Jo silloin sai kommentteja sairaasta ajattelutavastaan ihan vierailta ihmisiltä, mutta ei ilmeisesti ymmärtänyt lukemaansa. Ihmismielen kurjuus on joskus käsinkosketeltavaa. Järkytykseltään ei edes halua ajatella, mistä tuollainen käytös johtuu, sillä sekaisin pitää ihmismielen olla, tosi sekaisin.
Ei täällä oo tuollasta ollut.
Kaikkeen mitä olen FB:ssa kirjoittanut löytyy todisteet.
Toisaalta aloitus ei voi olla minulle, koskapa
- en julkaise kuvia vain selästäni tai kädestäni,
- en esiinny vain lempinimellä. Itse-asiassa lempinimeäni ei ole FB:ssa lainkaan
Siviilisääty on oikea: Naimisissa. (Tästä löytyy tieto sekä väestörekisterijärjestelmästä että omasta avioliittotodistuskappaleesta.)
https://www.youtube.com/watch?v=9_IrA8QLsls
1. Mitä väliä onko varattu vai ei. Jos ei kiinnosta niin ei kiinnosta, ei edes sinkkuna.
2. Jos nätisti suoraan sanoo tai kirjoittaa, että ei kiitos, niin kyllä pitäisi mennä perille.
Jos vielä perustelee nätisti, että miksi ei kiinnosta, niin kyllä pitäisi mennä perille.
3. Monilla on nimikaimoja, myös siellä Facebookissa ja mitä väliä Facebookilla, koska jos hän ei ole sinusta kiinnostunut niin ei ole, riippumatta Facebookista. Kaikki eivät myöskään ole Facebookissa, mutta mitä tällä tiedolla sinä teet, et yhtään mitään.
4. Kukaan täysjärkinen ei ota Facebookkiin stalkkaamaan kostonhimoista, mielisairasta tuttavaansa, jonka ainoana motiviina on saada lisää henkilöstä tietoa ja kostaa tällä tiedolla tavalla tai toisella.
Tajuan kyllä hyvin, että henkilö yrittää etsiä somesta minut joka ikisestä paikasta, jotta saisi linkitettyä profiilejani, kuviani, tietojani ja väritellä, vääristellä ja valehdella sekä mustamaalata asioista suureen ääneen netissä. Tulen myös viemään asian heti poliisille jos jotain laitonta tapahtuu, se on varma fakta. Vainoaminen on rikos ja rajat ne on kiusaamisellakin.
Niin epätoivoinen ei kannata olla, että syyllistyy laittomuuksiin.
5. Itse en voisi missään nimessä edes harkita minkäänlaista yhteydenpitoa ihmiseen, joka kirjoittaa järkyttävän sairaita provoja ympäri nettiä ja jonka ainoana tavoitteena on kostaa saamansa pakit ja joka ei suostu ymmärtämään, että hänestä ei ole kuka tahansa kiinnostunut, en minäkään. Itse en esimerkiksi ole koskaan ollut hänestä kiinnostunut, enkä ikinä tule olemaankaan, mutta hänen hauras egonsa ei kestä tätä tietoa.
Hänen sairas mielensä ei muutenkaan näytä ymmärtävän, että ei ole mitään järkeä roikkua sellaisessa ihmisessä, jonka kanssa ei ole mitään yhteistä ja kiinnostus on muutenkin hyvin yksipuolista.
Taidat olla vähän harhainen. Sua ei stalkkaa kukaan.