Jassu postasi instaan syvämietteisen ajatelman: https://www.instagram.com/p/BAwYnBwlY1I/
Tarkoittaako tää, että Testeri jätti jo Woohoon? Papsua tuo ei voi tarkoittaa, koska Jassu jätti papsun. Just wondering, my style.
Tarkoittaako tää, että Testeri jätti jo Woohoon? Papsua tuo ei voi tarkoittaa, koska Jassu jätti papsun. Just wondering, my style.
Vastaukset 127
Vanhimmat
Toisessa keskustelussa joku oletti, että tää oliki testerin vaimolle, mitenköhän on?
Tämä on keskustelupalsta, joten tänne kirjoitellaan ihan mitä halutaan, jos ei huvita näitä juttuja lukea niin ei täällä ole pakko aikaansa viettää.
Tuolla ulkona tosiaankin kinostaa näin talvella... :-)
Katsopas vitisijä,aina voit klikata muualle mikä sua kiinnostaa,
yksinkertaista,eikö vain,mut sit ei voi mitään jos ei kiinnosta mikään
niin MORJENS töttöröö!!!
Ainakaan se ei woohota tulevasta matkasta eikä postaile lomakuvia etukäteen. Lomapuvustoa ja uusia meikkejäkään ei oo hankittu. Ihmeen hiljanen on. Jospa Testeri päättikin palata Debbien luo? Taitaa kohta tulla ikävä papsua.
Justhan se hehkutti että sai viisumin Ausseihin. Vaimolle toi on suunnattu.
Miten Julia Roberts liittyy Jaskaan?
Julia Roberts tapaili nykyistä aviomiestään kun tämä oli vielä aviossa toisen naisen kanssa. Eli eikös siinä ole suora yhtäläisyys ...
Ei kun se olisi halunnut olla papsun ja muutaman muu kanssa lämpimissä väleissä. Kun ne ei enää Jasminia halua nähdäkään, se tekee kaltoinkohdellusta (ha) Jasminista jalon oikeinsuhtautujan XD Ja Jasmin, se on "olekin", ei "olekkin". Ja ei, emme varmastikaan kaikki vihaa sua, et ole sen arvoinen. Kunhan seuraamme kuin mitä tahsnsa käsittämättömän typerää saippuaoopperaa. Parempaa viihdettähän sä tarjoat ja itse julkisuuteen työnnät. Realityä sentään! :D Olet sä melko omituinen eläjä :D
Jasmin lähtee kunnon naisen tavoin rakkaansa tueksi, kun tämä ilmoittaa tulevalle ex- rouvalle uuden ihanan kullan olemassa olosta. Voinko ikinä milloinkaan olla iloisempi.
joo toi oli ihan pöyristyttävä kommentti...kolmaspyörä saapuu paikalle tukemaan.
Eiköhän sillä testerillä ole niitä tukijoita siellä paikanpäällä ihan riittävästi.
Voiko itseänsä enää enempää nolata?
Mikä saa muuten uskomaan ettei riku petä häntäkin ihan samalla tavalla kuin pettää vaimoaan?
6 tuntia, 40 minuuttia sitten |
Oikein mukavaa mennä aisseihin avioeron keskelle. Menet sinne lokkeilemaan, kun eropari selvittelee sotkujaan. Toivottavasti lokkikin saa elämänsä läksyn. #justsaying #pröötprööt
ja tässä vastaus yllä olevaan kommenttiin:
49 minuuttia sitten | Jasmin Mäntylä
Itse et siis olisi miesystäväsi tukena ja hänen kanssaan? Hmmm. xx
Että se kehtaa.
Kyllä se kehtaa. Ausseissa itkupotkuraivari päälle ja ei voi olla onnellisempi, kuin keittokomeron rempasta. Blog bookista näky poistaneen ei niin ylistäviä kommentteja. Ei se näköjään kestä kritiikkiä yhtään. Oikeassa olitte.
Katsokaa sen silmiä ja ilmetä näissä lärvikuvissa, joita on "elämän viisauksilla" höystetty. Sanokaa mitä sieltä näkyy?
Tyhjää.
silmät on sielun peili, sanoo vanha sananlasku.
Tässä herkässä tilanteessa ei voi jättää miestä valvomatta. Saatuaan etäisyyttä voi testeri tullakin katumapäälle, alkaa silmät aueta ja tajuntaan hiipiä epäilys. Vasta sitten kun tämä kala on varmasti koukussa voi taas keskittyä tutkailemaan olisiko vielä parempia saaliita. Ja mikäs sen makoisampaa huvia kuin hyökätä exän kimppuun eli "tukea miestä". Ja eihän Jassula ole muutakaan tekemistä; ei ole omaa kotia, ei työtä, ei yhtään mitään. Tulevaisuus ja elämän koko sisältö tämän yhden miehen varassa.
- Ja silloin, kun todella välität jostain, olet hänen tukenaan ja olet iloinen siitä, että kohta voitte oikeasti olla yhdessä. Siihen asti, kun saat puhelun tai viestin siltä vaimolta. Samalla kuulet myös ekaa kertaa totuuden mistään koko suhteen aikana. Mistään erosta he eivät ole koskaan puhuneetkaan, eikä sillä vaimolla ole ollut hajuakaan siitä miehen toisesta asunnosta, jonka taas itse olet luullut olevan se hänen Ainoa asuntonsa,
Joopa joo. Jassu se osaa, kokemusta on. Kaamee akka.
Eikö tuo akka oikeesti tee mitään muuta ku iskee miehiä täyspäiväisesti? Yrittää ripustautua väen väkisin elätiksi. Yhtään ei hävetä edes kuinka tuli nolosti heitetyksi ulos tästä nykyisestä liitostaan.
Jassu tykkää passiivisagressiivisesti näpäytellä ihmisiä näillä aforismeillään. Kenelle piikki on tarkoitettu ei liene epäselvää.
1 tunti, 23 minuuttia sitten | Kaunis Perhonen
Huippua! Siis niin siistii ! ! ! Nyt suoraan sanoen iski kateus, olen aina itsekin haaveillut Australian pidemmästä reissusta. Mukavaa reissua, kyllä kaikki palaset loksahtaa paikalleen, mutta älä kiirehdi liikaa tällä kertaa...
1 tunti, 17 minuuttia sitten | Jasmin Mäntylä
Kiitos ja en todellakaan - eikä meistä kumpikaan voisi edes kiirehtiä tässä tilanteessa. Eroa kun voidaan tietty hakea puolisoistamme vasta asumuserojen jälkeen. Ehkä ihan hyvä juttu, kun ei pääse hosumaan... "
Miten niin asumuserojen jälkeen? Tottakai Denu voi hakee eroo vaikka heti ja kannattais niin tehdäkin, koska Jassu on helppo osoittaa syylliseksi ja tehdä siitä maksumies. Mut joo, Jassu luullee että suhde kestää sen pari vuotta, itse veikkaan et on loppu jo helmikuun lopussa, tuleeko edes mitään Australian matkaakaan.
Jassun sanomasta selviää, että asumuseroa on jo haettu ja viralinen ero on 2v päästä, jolloin se on läpihuutojuttu. Mitä ja miksi Jassu muka joutuisi maksamaan papsulle? Onko Jassu edes menossa vihille tämän aussin kanssa? Viisumin on jo saanut ja lähtee 3kk:si ausseihin. Mikä siinä ottaa teitä päähän?
Jassun kertoi että asumuserosta on pappan kanssa SOVITTU mutta että papereita EI OO LÄHETETTY. Pappa voi kyllä hakee eroa suoraan ja miksi odottelis vuosia ennenkuin pääsee akasta eroon. Jassu on syyllinen ja siksi maksumies. Oots sä jotenkin vajaa?
No kerropa sitten mistä luulet Jassun joutuvan maksamaan. Mikä se on avioeron hinta?
Mitäpäs jos googlaisit tosiasioita ihan itseksesi, ettei tarvitse muiden sinulle selitellä itsestäänselvyyksiä?
Jos pappa on yksi hakenut asumuseroa tuosta luuskasta, niin sekin on maksanut papsulle 400 puntaa, siis leima paperiin.
Jassu maksaakin sitten lopulliset paperit, hintahaarukan osannet selvittää, jos osaat lukea?
Siinä on varmaan se viehätys, kun mies on naimisissa? Testaa omaa viehätysvoimaa ja samalla voi survoa jotain naisparkaa, voitin sut hähää? Olla tavallaan kukkona tunkiolla. Sitten kun peli on voitettu ei se enää se voitto niin makealta tunnu ja taas pitää iskeä joku uusi jonka kanssa voi pettää? Eli aina pyritään siihen, että avioliitto hajoaa ja saadaan joku jota voidaan sitten alkaa pettämään?Viehätys on metsästämisessä ja pettämisessä?
Niinpä.
Jaska ei ole mitenkään kuuminta hottia parisuhdemarkkinoilla ja tietää sen. Itsetunto on niin heikoissa kantimissa, että vähän sen jälkeen kun miehen ex on historiaa ja tämä pääpalkinto plakkarissa, mies ei enää olekaan minkään arvoinen Jassun silmissä ja alkaa uuden etsintä.
Että voisiko sitä itsetuntoaan kohottaa jotenkin vaivattomamminkin, kuin kehitellen ihmissuhdedraamoja ja suuri rakkaus-tarinoita.
Eipä toi touhu sen kummemmalta näytä, kuin ettei ole löytänyt vielä sitä henkilöä rinnalleen, jota etsii. Juorupalstalla tästäkin asiasta tehdään sitä draamaa.
Älä sössötä. Jokin aika sitten kehui kuinka oli joutunut suuteleen monta sammakkoa ennen kuin löysi Dennis Bramleyn, ihanimman miehen maan päällä.
Papanhan piti olla sen sielunkumppani? Ihanin asia maailmassa? Aito rakkaus?
Joka oli naimisissa, kun Jassu alkoi Denun suuntaan vilkuilla. Krrrrreikass (toisessa nykyisistä kolmesta kotimaastaan) näiden polut kohtas ja Jassu oli haltioissaan kun kreikkalaiset luuli kultaketju-Denua hotellin johtajaks. Yay! Sitten alkoikin kommentoida Denun vaimoa ikävästi. Loppu on historiaa.
Kun Jassu lähtee Rikun tueksi, niin liikkuminen helepottuu kummasti kun vuokraa polkupyörän Rikun vaimon firmalta. Voi saada alennustakin. Veikkaus, että kauanko aikaa menee, kun Jassu alkaa laskea päiviä lopulliseen eroon ja uuteen avioliittoon. #vähänkäytettykeeppi #megahäät #ikuinenloma #niinmuahh #pettäjätalintakastia
Niinhän se ihastuessa jokaisesta tuntuu, ennen kuin kumppani tuo esiin todellisen puolensa. Näitä uusperheitä on Suomikin pullollaan. Ei se ero nykyaikana mikään iso ihme ole, vieläpä lapsiperheissä.
En mä sössötä, vaan näppäilen konetta. Minenko "sammakkosuutelun" jälkeen se todella oikea löytyy?
Jassulla ja papsulla oli alussa yhteinen harrastus - papsun eksän haukkuminen. Se jaksoi kantaa häihin saakka. Sen jälkeen ei ollutkaa mitää yhteistä.
Toi on muuten ihan totta. Alussahan eksä Jassun mukaan jopa vainos pariskuntaa ja eksän mollaaminen yhdisti kivasti. Elämä muuttui paskaksi kun ei enää ollutkaan yhteistä sylkikuppia vaan pariskunta olis saanut olla ihan rauhassa lemmenloukossaan.
Nyt Jassu sitten lentää reissurikulle avioeron tueksi, mollaamaan Debsiä, woopwoop!
Jaska on predaattori: etsii varatun miehen, tuhoaa tämän perheen, menee naimisiin, kuppaa tyhjäksi ja eroaa. Ja uutta kiertoon...
Oliko köyhässä sairaseläkeläisessä, joka asuu Boroon slummissa vuokrakaksiossa jotain tyhjäksi kupattavaa? Enpä usko.
Jassuun verrattuna kaikilla muilla on jotain, mistä nyhtää.
Mitä ihmeen jotain.
Jaska tietää, sehän se kaikenmaailman dennisit ja rikut jne jne jne huolii itselleen.... LOL
Pienessä sairaseläkkeessäkin on Jassulle syy kupata mies. Pappan tyhmyyttä että antoi sen tapahtua, ei silläkään ollut kaikki kotona ku tollasen luuskan matkaan lähti.
Vaikka isompi reikäkulho, buahahahah!
Se reikäkulho oli Helgan. Ei papsulla sellaiseen ole varaa.
Ettekö te tiedäkään, vaikka hehkutatte kaiken tietävänne syvällisest ja laajasti.
Säännölliset tulot, vaikkakin pienet. Kyllä säännöllinen sairaseläke satunnaiset juttupalkkiot voittaa.
Jassuhan kehui suhteen aikana, että Dennis maksaa heidän elämisensä, reissunsa ja lahjahelyt. Ei tajunnut, miltä tämä kuulostaa muiden korvissa, vaan ajatteli lokkeilun olevan jotenkin hienoa.
Jos Jasmin luuli, googlettaessaan Denniksen nimeä ennenkuin alkoi seurustelemaan kanssaan, että Dennis oli sen suuren rakennusfirman pääjohtaja joka jäi ennenaikaiseläkkeelle. Oli aivan pakko päästä naimisiin ja vihityttää papeilla kummassakin maassa itsensä. Sitten kun huomasi kolmen vuoden jälkeen ettei asia ollutkaan kuin luuli, täytyi päästä eroon hinnalla millä hyvänsä.
Yrittääkö Jasmin nyt matkia Mariah Careytä joka bongasi Australiasta miljardärin?
Kenenkähän peruja se häihin kuuluva keeppi on vai kustansiko seiska sen ekoihin häihin. Ihan karsee.
Sen tietävät palstan syvällisesti ja laajasti tietävät näätyläiset. Kumma etteivät ole kertoneet.
Tuksulla on näätiä ja jassulla vaan sen satujen naurajia
Instassa ON NIIN HILJAISTA, vaikka Jasmine voisi tykittää täysillä ihastustaan. Kohta saamme varmaankin kuvakollaasin Saksasta, kun rakastavaiset matkustavat yhdessä
toiselle kuherruslomalleen tammikuun lopussa.
Ihmeen vähän woohottaa tästä Australian matkastaan, Roodoksestakin postattiin netistä kaivettuja matkakuvia instaan jo monta päivää ennen matkaa ja matkapuvustoa koottiin kuin viimeistö päivää, joten epäilen et Jassu rentoutuu viinipullojen ja pahvisaulin kanssa.
Mihin he tammikuun lopussa ovat menossa?
Kuvakollaasi harmaista ja likaisista kivitaloista, niinmuah ja woohoo!
Nehän on jo nähty.
Jassu on vihdoin ja viimein, noin tuhannen sammakon kautta, löytänyt elämänsä rakkauden ja sielunkumppanin jota on koko elämänsä ootellu, niin miten se on siitä onnestaan ihan hiljaa? Itse ihmetteli miksi onni pitäis kätkee, silloinhan kukaan ei tietäis kuinka onnellinen Jassu milloinkin ja kenenkin kanssa on. Tässä testerisuhteessa o n nyt jotain mätää. Joko se päättyi?
Älä usko lauluihin, ne tekee susta haaveilijan...älä usko ukkomiehiä, ne jos ketkä tekee susta haahuilijan. Usko puolet mitä näet, älä mitään mitä kuulet..
Jassu seuraa vain sydäntään, järkeähän sillä ei todistetusti ole ollenkaan.
Ja sydänkin on kova, kylmä ja laskelmoiva mut ilman järkee menee sydämen asiatkin pieleen.
Mikäs nyt on menossa pieleen?
Jassu postailee instaan vaan mustavalkoisia talvimaisemia, missä on kaikki psyykkaavat nettiaforismit? Joko nekin loppui?
Kyllä noi värikuvia näyttää olevan.
Jassy esittää vaan siveellistä, aussi ei taidakaan olla rietas ja kokeilun haluinen rakastaja kuten engelsmanni. Aika väsähtäneen näköinen se kyl onkin.
Sitä vaan ihmettelen, että piti tosiaan kutsua ukkonsa joulun viettoon Suomeen ja sitten pilata perheen joulu moisella ilosanomalla (ja aussivahvistus teki Jaminin mukaan samoin omilleen). Seuraavalla viikolla äidille esiteltiin uusi ja sitten vietettiin uutta vuotta. Ja toisesta kommentista: Petin ja valehtelin, en kadu. Kuinka tunteeton voi ihminen olla! Eihän se osaa hävetä, ei katua, kun mikään muu ei merkitse kuin oma itse ja selfiet. Ai kun olen kaunis. Ei osaa ottaa muiden tunteita huomioon pätkääkään.
No, sitä saa, mitä kylvää.
Minä luulen että se jäi vahingossa kiinni viestittelystä aaussin kans, pappa oli epäluuloinen jo ennestään ja haistoi heti palaneen käryn. Ukko lähti ensimmäisellä lennolla takas ja postitti Jassun kamat viipymättä Ouluun, ettei konkkanokalla olisi mitään syytä palata pappan asunnolle. Jassu ei nyt muuta voi kuin kovasti yrittää olla rakastunut aussiinsa. Voiko avioliitto loppua nolommin kuinettä tulee heitetyksi pahvilaatikkojen kanssa pihalle, hahah! Ihan oikein teki pappa.
jokin tässä tarinassa mättää. noh, aika näyttää sen ennemmin tai myöhemmin. ehkä jo ennemmin.
Miten Jassu kehtaa pitää Blogbookinsa kansikuvana, otosta, jossa kävelee kirkonkäytävällä 2. häissään muikeannäköisen papparaisen käsipuolessa? Ja sen alla sitten tiedottelee uudesta parisuhteestaan? Luulisi, ettei kuvan vaihtaminen nyt kovin ylivoimaisen vaikeaa olisi. Mut eihän Jassu oo koskaan nyansseja käsittänyt.
"- Tiedän kuinka tyhmältä se voi kuulostaa näin lyhyen ajan jälkeen, mutta hän on samanlainen kuin minä. Tunnemme samoin ja haluamme samoja asioita. Haluamme olla yhdessä ja sen hän on todistanut mulle. Hän saa minut haluamaan olla parempi ihminen. Ja todellakin olen onnellisempi kuin koskaan."
Vai on reissuriku samanlainen ku Jassu: epäluotettava ja valehteleva mies jolla on lyhyitä suhteita ja naiset vaihtuu tiuhaan. No, suorastaan splendid.
Mitähän ihmeen asioita Jassu haluaa? Muuta ku elättäjän. Haluaako Riku siis kotirouvan? Mut sehän ei sovi Jassulle ettei elämässä oo muuta ku aviomies.
Pappakin sai Jassun haluamaan olla parempi ihminen. Oli tupakkalakkoa, kotijumppaa, terveellistä ruokaa ja ties mitä.
Ja pappan kanssakin oltiin onnellisempia kuin koskaan, niin happy girl, happy bride to be, love my life etc. Js eikös Oskarikin ollut ihana ja Oskarin kanssa oli ihanaa.
Sama kaava kaikkien ihanien miesten kanssa kunnes muuttuvat paskoiksi eksiksi.
Rakastunut Jasmin Mäntylä lähtee Australiaan: "Emme ole missään väleissä Dennisin kanssa"
http://www.iltalehti.fi/viihde/2016012120993290_vi.shtml
Zääsmin siteeraa suuria ajattelijoita. Kuka seuraavaksi? Nykänen?
Miksi Dennis haluaiskaan olla missään väleissä konkkanokan kans? Johan se lähetti Jassun maitojunalla vinttikomeroon ja pisti tavarat tuleen perässä, kielsi Jassua ilmestymästä enää asuntoonsa. Mitä se sitä ihmettelee ettei olla tekemisissä. Blogissaan pitää vielä hääkuvaansa, luuleeko se et Denu vielä heltyis?
"Halusimme olla avoimesti yhdessä, kun hän tuli vuodenvaihteen tienoilla viikoksi Ouluun."
Avoimesti yhdessä...miksi Jassu ei ole sitten julkaissut yhtäkään yhteistä kuvaa blogeissaan tai Instassaan?
Aivan. Oliskohan Riku kieltänyt yhteiskuvat somessa ettei Debs saisi tietää? Minnekähän se aikoo uuden morsiamensa majoittaa? Jonnekin syrjäiseen motelliin? Yksinäinen ja tylsä loma tulossa Jassulle.mut onneksi Australiasta Suomeen on pitkä paluulento, kerkee iskeä taas uudenukon kesäksi.
Jospa on tarkoitus häätää Debsu ulos kodistaan. Siinä on Jassu ylkänsä tukena?
Teot kiertyvät tekijänsä eteen.
Ei mull muuta......
Useita suhteita sotkettuaan Jassu miettii, miksi ei saa olla onnellinen ja pitää hauskaa muiden onnen kustannuksella. Kyse ei minusta ole onnellisuudesta vaan jostain muusta tyydyyksestä mikä syntyy kun saa kadehtimansa ihmisen oman itselleen. Tyyliin hähää, sulla oli isä ja mies perheessä, ei ole enää!
Siksi se "onni" ei kestä eikä kyse ole rakkaudesta tällöin. Surullista - lähinnä miehen perheen vuoksi. Denniksen kohdalla nähtiin jassun rakkauden aitous, pelkää feikkiä. Feikinkö takia Riku pilaa elämänsä suhteen?
Kaikkihan tietää että totuus paljastuu aikanaan ja Jassu jää tavalla tai toisella. :) kuten aina.:)
Tiedätkö jotain tämän rikun suhteesta vaimoonsa Debbieen? Minkälaiset heidän välinsä ovat? Asuvatko vielä yhdessä? Onko heidän eronsa ollut jo vireillä ennen Jassun ilmestymistä kuvioihin. Miksi reissuriku haluaa Jassun ausseihin? Avioliitto on kahden kauppa eikä siinä ole 1 ainoaa ns. "syyllistä".
Haluaako riku jassua ausseihin vai onko koko matka vaan jassun omaa keksintöä? Jassuhan ei tunnetusti pysy totuudessa vaan keksii näitä kaikenlaisia juttuja. Kaikenlaista piti Jassun elämässä tapahtua josta kuullaan myöhemmin lisää.
Ei sulla olisi vastausta muihin esitettyihin kysymyksiin?
Taitaa koko "suhde" olla vaan Jassun o
maa keksintöä. Reissuriku vaan hummaili muutaman viikon. En usko että mistään rikusta tai matkasta kuullaan ikinä enää mitään. Jassu vaikenee ja nuolee haavojaan vinttikomerossaan. Kohta alkaa sataa humalaisia nakuselfieitä.
Näin saattaa hyvinkin olla ja Seiskan julkaisemat paparazikuvat kuvat sekä vihjailut kiihkeästä suhteesta pelkkää sensaatiohakuisuutta myynnin lisäämiseksi. Jassu saanut korvauksen jutun aiheesta. Juorupalstalla innostuttiin jo heidät tulevaisuudessa naittamaan ja eroamaan, Debbiellekin pitäisi ilmoittaa Rikun hairahduksesta, Rikun talokin jo ehdittiin googlata esille ja Jassun koko lähitulevaisuus ennustettiin. Kyllä tässä mieluimmin on kyseessä Seiskan ja Jassun yhteispeli.
Dennis jätti jassun jouluna ja lähetti akan tavarat perässä, australialainen rakas ja seiskan kuvat on vaan jassun vastaisku. Seiska lähettää aina lehden sille henkilölle josta on juttua lehdessä ja Boron osoite vielä siinä vaiheessa jassun toimiva osoite, joten lällläää Dennis! Yhtään kuvaa ei oo sen jälkeen ilmestynyt jassun blogeihin eikä instaan, ihanasta Denusta kyllä postailtiin alkuaikoina kuvia tiuhaankin.
En nyt oikein ymmärrä mitä ajat takaa. Dennishän sai jouluna, ennen lehden ilmestymistä tietää tästä ns. rikusta ja Jassun haluavan erota, sekä lensi jo jouluna takaisin enkkuihin. Kenestä näitä kuvia pitäisi olla instassa, tai blogeissa?. Nythän on juuri kyse siitä onko tämä juttu kokonaan Seiskan ja Jassun älytys.
Mitä muuten Desminille on tapahtunut? Siitä ei ole aikoihin sanottu yhtään mitään?
Ketä tarkoitat Desminillä?
Jasminin ja Denun kissaa.
Joka asui vinttikopperon komerossa. Sääli sitäkin.
Ålä nyt. Sillähän oli Jassun mukaan ihan oma huoneisto missä viettää päivänsä. Kissaparka.
Kyllä Riku-ressu varmaan on ihastunut, mutta onkohan se tietoinen siitä, minkälainen moniongelmainen onni sitä odottaa; elättää ja tukea loppuelämäänsä pikkuisen päihdeongelmaista, julkisuusriippuvaista ja työrajoitteista naista?
Omien sanojensa mukaan Jaska on varmasti ollut täyteen buukattu malli ja politiikassakin aktiivisesti mukana, just nyt vaan hieman hiljaista työmarkkinoilla.
Jassu on myös pr-henkilö, juontaja, laulaja, foodie ja huippusuosittu blogisti ja todellakin poliittinen vaikuttaja niin Suomessa kuin Englannissakin. On siinä Rikulla ollut ihmettelemistä millaisen superpuuhakkaan ja -lahjakkaan naisen onkaan saanut. Valitettavasti totuus on Jassun taruja ihmeellisempi. Nainen ei tee koskaan mitään. Eläkeläiselämäkin oli liian rasittavaa.
Jassu on oudon hiljaa elämänsä suurimmasta rakkaudesta, ei oo ollenkaan munelämää muntyyliin tollanen vaikeneminen. Onko helmikuun Hymyssä rakkaushaastis (siis vain Jassu puhuu) jota ennen ei voi kirjoittaa rakkaudestaan eikä postata ihani lemmenlomakuvia Saksasta ja Oulusta vai onko koko "suhde" kuivunut jo kokoon ja nyt asiaa haudataan hiljaisuudessa. Alkaako kohta voihkiminen takas pappan luokse, tyyliin "Jokainen pettämiseNI vain vahvistaa rakkauttamme".
Mitähän tuon äitikin tykkää kun aina luulee sen saaneensa onnellisesti naimisiin ja taas kohta likkaa laukkaa kotion ja pakaasit lentää perässä? Monesko kerta toi jo on näitä habby, habbyjä?
Jassu änkeää onnellisena Istaansa kaikki paskalehtien otsikot itsestään. Luulis uuden reissusulhonkin tajuavan jo lehtien keltapunaisesta ulkoasustakin, minkä tason julkkiksesta on kysymys, vaikkei kieltä ymmärtäisikään.
Nyt on rakastaja
alkanut vittuuntuneena kääntää Jassulle facebookiinsa tulleet viestit, eikä tää kestoidiootti tajua mitään, vaan vastailee tyytyväisenä niihin.
Siis riku siirtää kaikki viesti jassulle:
8 tuntia, 46 minuuttia sitten | Jasmin Mäntylä
Ei, vaan että ei kannata kirjoittaa ihmisistä, joita ei oikeasti tunne. Miksi kirjoitat englanniksi, jos et osaa kieltä? Mutta Paula hei, Richard siirtää mulle suoraan kaikki viestit, joten that's it. xx
Miksi? Miksi siirtää? Eikös rikulle olekkaan kerrottu kaikkia asioita ja nyt vahditaan kuumeisesti riksulle menevä viestintä. ettei vaan kiltin ja puhtoisen ja suositun mallin imagolle tulisi kolhuja.
Kukas sitä englantia osasikaan? Bedroom tax tietäjä, ymmärsi ainakin luetun tai kuullun asian ihan päin honkia. Heh heh, kommenttien vastauksista paljastuu tuon ihmisen luonne.
LMAO :-)
PS: Eikös tuksukin kirjoittele toisten facebookissa?
Jos se siirtää viestit niin se tarkoittaa että kyllä se äijäkin ne näkee. Ilmeisesti luottaa Jassuun. Ei ehkä kannattaisi mutta siltä se vaikuttaa.
Jassuhan on innokkaasti mukana seiskalävessä, ei tästä niin pitkä aika ole, kun kirjoitti ettei kiinnosta kommentit, eikä vastaa niihin. No, mutta hänhän myönsi olevansa valehtelija. Siunattua viikonloppua!!!!
Jokseenkin sairaaloista hommaa, roikkua jonku vieraan ihmisen Facessa. Miksi Riku ei saa vastata viesteihin ihan itse? Jos ei halua vastata ja sanoa mitään, riittää vain, en kommentoi viesti. Salataanko rikulta jotain, mistä ei olla niin halukkaita kertomaan.
Jasu itse heitti Seiskan "blogin" keskutelussa tiedon, että kaikki voivat ottaa Richardiin (sukunimi jäi mainitsematta, mutta nopeastihan se tännekin ilmestyi, samoin vaimon nimi) ihan vapaasti somen kautta. Kysyikö torpan tyttö Rikulta siihen edes lupaa. Eppäilen.
Voi lapsiparkaa taas. Huonosti käy tässäkin kuviossa, mutta #munelämä #woohoo "justaying #niinmuah.
No, kesällä viimeistään taas turvassa ainoassa kotonaan Oulussa, Pahvi-Sale pitää seuraa: ei määräile, ei möykkää, on hiljainen.
Pahvi-Saulin ainoa huono puoli: lompsasta ei löydy rahaa.
Kun Jassu matkustaa Ausseihin pariksi kuukaudeksi, Richard kyllä huomaa Jassun viinin lipittelyn. Jassu juo vähintään pullollisen vinkkua illassa ja sökeltää kännisiä juttujaan.
Muistatteko, kun viime keväänä kirjoitin tänne, mitä kuulin oululaisessa ravintolassa, kun Jassu ja Denu-pappa istuivat viereisessä pöydässä? Denu oli hirveän vihainen Jassun juomisesta ja matkoista Suomen ja Englannin välillä. Denu sanoi, ettei aio kustantaa niitä enää ja käski Jassun hakea apua alkoholiongelmaansa. Silloinkin Jassu piti silmäpeliä baaritiskillä istuvan vanhemman miehen kanssa ja Denu oli huomannut sen. Denu meinasi lähteä kesken kaiken pois ja nousikin seisomaan, mutta Jassu sai hänet ylipuhuttua jäämään. Oli surullista seurattavaa.
Eli otaksuin oikein, kun ounailin, että Jassu on saanut ultimaatumin Dennisiltä, ja siksi tuli kiire hommailla vihdoin itsensä kirjoille brittiläiseen järjestelmään.
Jassu alkoi ilmeisesti pelottamaan vastuun ottaminen omasta elämästä, ja Richard löytyi kuin ihmeen kaupalla just sopivaan saumaan.
No, menee ne rahahanat Rikultakin jossain vaiheessa kiinni. Ja alkoholiongelman ukko huomaa paljon ennemmin.
Ei aloitteleva yrittäjä ehdi eikä jaksa pämppäillä koko aikaa.
Tuo toisen mustasukkaisukkaiseksi tekeminen on Jassun tavaramerkki. Sanonpahan vaan, että jonain päivänä se napsahtaa omaan nilkkaan. Niin se elämässä menee.
Niinpä. Ja Jassu kääntää asiat niin että avioliiton epäonnistuminen oli kokonaan pappan syytä. Nyt kun joutuu Australiassa olemaan päivisin yksin, niin viiniä menee aamusta alkaen. Konsultit tekee pitkää päivää joten siinä vaiheessa kun Riku tulee kotiin, on Jassu jo sammunut. Taitaa käydä niin että Jassu passitetaan jo parin viikon jälkeen takas Ouluun. Kotirouvana olo ei tyydyttänyt sitä Borootissa, miksi asiat olis en kummemmin Perthissäkään. Jassu on tuomittu epäonnistumaan ihan kaikessa. Alamäki tulee olemaan jyrkkä ja kyyti kylmää.
Jep. Miehet ei kauaa juoppoa naista katsele. Ei tuu kestään kolmea kuukautta Jassun vierailu, mikäli se sinne asti ikinä edes pääsee. Eipä hehkuttele matkastaan yhtään etukäteen...
Mulla asuu naapurissa oikein juoppo muija, jota mehensä on katsellut jo yli 20 vuotta.
Juoppoa ei kestä kuin toinen juoppo.
Elättääkö se myös sen? Keksii sille harrastuksia? Vie matkoille? Ei välitä vaikka se välillä käy paneskelemassa muita miehiä?
Tässä tuli nyt jotain aluksi mieleen.
woooohoo, se katto mua silmiin ja antoi numeronsa jso joskus eksyn austraaliaan. Siis me ollaan suhteessa ilmanmuuta. Sano että on jo akka kotona, mutta piankon mää sen ulos heitän ja sitten mennään näyttävästi naimisiin. Woohoo, monta lehtä kuvaa niitä molemmissa maissa ja saan paljon lahjoja. woohoo!!
Voihan se mennä Perthiin hetkeksi, vaan mitä sen jälkeen? Takasin pisteeseen A eli vinttikomeroon ja aloittaa uuden miehen metsästyksen. Reissuriku ei takuulla muuta Saksaan, vielä vähemmän Ouluun ja Australia on Jassun kohdalla pois laskettu asia. Ja eikööhän konsultti huomaa jo muutaman viikon yhdessöolon jälkeen mikä Jassu oikein on naisiaan. Viiniä kuluu ja flirttailuhan on sille ihan elinehto. Reissurikukin muuttuu mustasukkaiseksi vahtijaksi ja ikäväksi ihmiseksi muutenkin. Saattaa muyös olla ettei sekään keksi yhteistä harrastusta ja haluaa työpäivän jälkeen vaan töllöttä telkkua.
Iloista viikonloppua
Käyttäjältä Jasmin Mäntylä
23.01.2016 19:09
Weekendi kuluu kivasti kotosalla ja tiistaina saan mun hiukset sekä hampaat vieläkin parempaan kuosiin... Samalla otetaan myös promokuvia ja vietetään aikaa hyvässä seurassa. Ensi viikolla mulle varmistetaan myös matkapäivät liittyen matkaamme Ausseihin, joten iloisena suuntaan kohti uutta viikkoa "
Entäs matkapuvusto? Kuvat uusista meikeistä? Pakkauslistojen teko? Jokin ei nyt täsmää tässä matkakeississä. Promokuvia hampaista?
kyllä tuo reissu on seiskan kustantama, promokuvineen, meneekö mannekeeraamaan? Entä toinen Saksan matka loppukuusta. Rikulla ei varmaan ole varaa kustantaa matkoineen oleskeluineen paria kuukautta. Maaliskuun seiskassa alkaa jatkis-. minäminäminä Australiassa.
On niin hiljaista et ilmeisesti ennen ens torstaita ei voi matkasta pukahtaa.
Ihmettelen kanssa kuka nämä matkat maksaa. Australian lentoliput on kuitenkin aika kalliita ja Jazzu on pers'aukinen. Meinaako Jassu alkaa reissaamaan Rikun kanssa? Firma maksaa Rikun liput, mutta kuka maksaa Jassun liput ja hotellit? En usko, että äijä laittaa isoa osaa palkasta Jassun lentolippuihin. Jazzulla ei ole rahaa. Selepriti modeli saa itkupotkuraivarit kun Riku lähtee Saksaan ja Jazzun pitää jäädä Perthiin.
Tämä siis jos tuosta "suhteesta" nyt mitään tulee.
Voi olla, että hän odottaa lippujen kolahtamista postissa. Mies ei välttämättä edes ymmärrä, että menestynyt malli ja julkkis tarvitsee taloudellista avustusta.
-- Ensi viikolla mulle varmistetaan myös matkapäivät liittyen matkaamme Ausseihin, joten iloisena suuntaan kohti uutta viikkoa.
Aaah, kaikki on vielä tolla asteella, Jassulla ei oo hajuakaan koska Ausseihin mennään, jos mennään, ja eikö sen pitnyt lähteä ensiks "lemmenlomalle" Saksaan kun reissurikulla on Saksan konttorille työmatka.
Jassun kertoman mukaan reissuriku tulee Ausseista asti hakemaan Jassu kylään ettei Jassun tartte yksin lentää niin pitkää matkaa, kun on se lentopelkokin vielä..Ja Saksan matka on sitten todellakin rakastavaisten lemmenloma, ei mikään Richardin pakollinen työmatka. Niin se totuus vaan muuttuu.
"En todellakaan arvosta sitä, että minuun ja nyt esim. uuteen suhteeseeni liittyen levitetään valheita, joita jotkut ”neropatit” vain keksivät päässään."
Jaa. Kukahan se kaikenlaista itse neropatteilee omista tekemisistään. Mm. sellaista väittää ettei lue keskustelupalstojen kirjoituksia...
Etkö huomaa eroa näiden "valheiden" välillä?
Tämä on mukavaa viihdettä vaihteeksi, kun tuksu alkaa oleen jo liian menneen talven lumia. Onneksi pikku tuksu jatkaa myöskin siskonsa viitoimmalla polulla. Varmaan ehkä muutaman vuoden siitäkin riittää viihdearvoa? Hauskoja seurattavia, kun aina ollaan jossain "woohoo kohta repee ja meen rikkaisiin naimisiin, muutan ulkomaille ja alan tekeen mallin/escortin hommia"jne. Vähän aikaa riekutaan jossain pääpilvessa, kunne iskee maanantai krapula jossain synkeessä luukussa, ilman miesta ja ilman rahaa.
Ja aina palataan maitojunalla takas vinttikopperoon Helkan riesaksi. Tää viimeisimmän suhteen päättyminen oli taas niinmuah, eläkeläisukko heittää akan vaatteineen päivineen pihalle! Siihen loppui Jassun avioliitto kuin kanan lento eikä se ymmärrä edes hävetä vaan rehvastelee asialla julkisesti. On niin tunnekylmä ihminen.
Ottaa muka syyt liiton hajoamisesta itselleen mutta kuitenkin syyttää Dennistä kaikesta: Dennis ei huomioinut tarpeeksi (entäs ne kaikki markettikukat ja korut, selän hieromiset ja flunssaisen Jassun hoitamiset), Dennis ei lähtenyt Jassun kanssa mihinkään (joka viikkohan oltiin jollakin bussireissulla, all incl. rentoutuslomalla ja taidenäyttelyissäkin käytiin), Dennis ei keksinyt harrastuksia (mitähän Jassun kans muka vois oikeesti harrastaa), Dennis ei antanut lämpöä (Dennishän sitä lämpöö olis antanut kovinkin mielellään, vaan Jassu torppas rakkaudenhetket max kahteen kertaan kuukaudessa).
Miltähän se tuntuu olla aina toisen rahapussin varassa? Ainakin miehelle se tuo äkkiä sellaista,kun minä tän kaiken maksan niin minun pillini mukaan sitten tanssitaan? Olen aina tienannut omat rahani ja ollut sen puoleen itsenäinen ja en ole koskaan joutunut puolisoltani mankuun sitä enkä tätä.Ostan jos tarvin ja matkustan jos huvittaa. En sen jälkeen 16v kuvitellut ikinä palaavani kotioni äidin ja iskän taakaksi. Aina olen siinäkin asiassa hoitanut omat hommani niin, että itse hakenut asuntoni, työpaikkani ja avioliitoossa ollessani olen myös tietyllälailla säilyttänyt riippumattomuuteni.Jos joskus olisi ero tullut, niin en olisi joutunut kenenkään nurkkiin muuttaan rahattomana.
Eiköhän sellainen asenne kasvatuksesta lähde. Kun on aina saanut kaiken mitä haluaa, niin se tekee todella pahaa psyykkelle. Eikö Jasmin ole ainoa lapsikin, eli hyvin tyypillinen tapaus.
Voi, voi niitä toisen rahapussin varassa olevia on 10tuhansia. Esim. nämä kotiäidit lapsiensa kanssa. Siinä on vielä veronmaksajatkin rahoineen antamassa kaikenlaisia kotihoidontukia. Työttömiä on liki 300tuhatta, jotka ovat riippuvaisia nykyisen työtilanteen takia. Olet varmaan poikkeusyksilö nykyään.
Siis, ihan teinityttömäistä "rakastumista" tältä aikuiselta naiselta. Minkähänlaista barbiesoopaa Rikulle skypetetään? Riku jatkaa suhdetta(?) kyllä ihan omalla vastuullaan, merkkien pitäis olla selvät mitä juttu on laatuaan ja tasoaan.
https://www.instagram.com/p/BA6j4m7FYzF/?taken-by=jasminmantylaofficial
Nyt huomasin tuosta instan kuvasta, että sillä on tuollaiset pupujussin hampaat? Yleensä laittaa suu kiinni valokuvia tai suoraan edestä, ettei pupuhampaat näy?
Mun yläasteikäiset tytöt postailee tuommoisia.
Tuskin kaupparatsu mitään vakavaa suhdetta ede hakikaan? Varmaan on jo uudessa maassa etsimässä uutta kohdetta? Paljon kun matkustaa, niin ehkä hän haluaisi vähän joka maahan jonkun kodin ja ystävän?
Jassu väittää ettei oo väliä onko mies rikas vai köyhä, mut kyllä sillä kuitenkin näyttää olevan väliä. Englannissa olis pitänyt saada isompi asunto ja päästä useammin all incl. lomille etelään, ravintoloihin ja ylipäätään vaan rentoutuun, matkusteleen ja shoppaileen.
Reissurikun talo näyttää niin ränsistyneeltä ettei se ihan varoissaan voi olla. Mikä lie taivaanrannan maalari muutenkin, paljon näytti olevan vain muutaman vuoden työsuhteita useissa firmoissa. Ehkä Debbie kyllästyi odottamaan asioita jotka ei koskaan toteudu?
Kun Jassusta on kyse niin eihän sen miesvalinnat voi olla muuta ku huonoja. Katastrofiin päättyy tääkin vakava parisuhde, woopwoop! Siinä on taas ystävillä. äidillä ja uudella miesystävällä tukemista.