Ihalainen on viisas mies

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/166529-ex-puheenjohtajan-syva-vetoomus-radiossa-saklle-tuokaa-se-takaisin-poytaan

Hienoa, että on alettu viisastua myös EK:ssa (Häkämies) ja kepussakin (Rehn). Jospa viisaus tavoittaisi lopulta Sipilänkin.
351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei ihme, että demarien kannatus nousee kohisten. Rehn yrittää hidastaa kepun putoavaa kannatusta, tuskin auttaa. Sinne persujen perään vain!

Äänestä
  • Ihalainen on viisas mies, vahva tekijä demarien kannatuksen nousussa. Se näkyykin ärsyttävän Rinnettä, kun tietää, että puolueen kannatus ei nouse hänen ansiostaan vaan hänestä huolimatta..

    Äänestä

että olisi hyvä, jos tuo järkeväksi osoittautunut kakkosketju saisi enemmän valtaa puolueissa. Demareissa Ihalainen ja kepussa Rehn. Kokoomuksessa sellainen olisi kai Orpo. Löytyisikö persuistakin? Lindström ehkä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viisaus.arvoonsa kirjoitti:

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/166529-ex-puheenjohtajan-syva-vetoomus-radiossa-saklle-tuokaa-se-takaisin-poytaan

Hienoa, että on alettu viisastua myös EK:ssa (Häkämies) ja kepussakin (Rehn). Jospa viisaus tavoittaisi lopulta Sipilänkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu