PPO:n nettisivuilta huomasin että Alavieskassa olisi 729 jäsentä/ 2 711 880 € heillä siis rahaa sisässä osuuskunnassa.
Luulisi päättäjiä ja kuntapäättäjiäkin kiinnostavan niiden saanto hyödyntämään kuntia ja sen asukkaita=jäseniä. Vai kiinnostaakokaan ?
http://www.kalajoki.fi/ajankohtaista/kalajoelle-suunnitteilla-valokuituverkko
Olisi mielenkiintoista kuulla millä perusteilla ne jäsenien valitsema hallintoedustaja vastustaa seuraavassa osuuskuntakokouksessa purkamista kun kerran maakunnassa on noin vetovoimaisia suunnitelmia alueen infrastruktuurien kehittämiseen joihin ei heikentävästi vaikuta globaalit markkinat vaan hankkeet edesauttavat alueen mahdollisuuksia päästä globaalien markkinoiden imuun ja esille.
Alavieska mukaan aluekehitykseen
kuituamaakuntaanitse
2
123
Vastaukset
- kysyytietämätön
Olisi mielenkiintoista kuulla millä perusteilla ne jäsenien valitsema hallintoedustaja vastustaa seuraavassa osuuskuntakokouksessa purkamista?????
Voisiko yksikään hallintoneuvoston jäsen vastata tähän ?- esitystalaatimaan
PPO purkamisesta pitää tehdä ja saada esitys osuuskunnankokouksen asialistalle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 931494
- 741344
- 501267
Miltä se tuntuu
Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s1041168- 511145
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p9945- 36807
- 60751
- 49744
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41715