sinulle satu rakkaani mainitsin näistä, uskalsin jopa mainita aikoinaan. Se puhelin käännettiin saaqtana. Sen takia menny hankalaksi.
Yritin myös viestittää voidaanko vaimoni puhua, ehei
valkoinen audi ja saatana. Se on sivusta helpposeurata ja tuomita
Ihan vitun sama. Duuniiin ainakaan mene
Kerro kaikki. Rakkauteni intohimoni
Viimeiseen asti otin olla sanomatta että sulle 1runoilen1 vaikka ne mitään runoja ollut... kauniita asioita kuitenkin.. saatanan mulkut, nykyään absolutitit perkele, heivata jätteiden sekaan paskan puhujat ja paisuttelijat. Mitä hyöty
Kuka sitä onkin selvittäny saa tehä duunitki ja hyvän drinkin
Odotan
Yritin myös viestittää voidaanko vaimoni puhua, ehei
valkoinen audi ja saatana. Se on sivusta helpposeurata ja tuomita
Ihan vitun sama. Duuniiin ainakaan mene
Kerro kaikki. Rakkauteni intohimoni
Viimeiseen asti otin olla sanomatta että sulle 1runoilen1 vaikka ne mitään runoja ollut... kauniita asioita kuitenkin.. saatanan mulkut, nykyään absolutitit perkele, heivata jätteiden sekaan paskan puhujat ja paisuttelijat. Mitä hyöty
Kuka sitä onkin selvittäny saa tehä duunitki ja hyvän drinkin
Odotan
Vastaukset 6
Vanhimmat
Saisiko Satu henkilöstä tunisteita? Kaupunki ja ikä?
Kirjoitatko tahallasi sekavasti, ettei viestejä yhdistettäisi sinuun(1),
vai oletko humalassa(2) tai trolli(3) vai joku sivullinen(4), joka haluaa URKKIA ASIOITA selville.
Jos sinulla on vaimo, miksi kirjoitat tänne?
Et sinä ole ainoa, joka haluaisi tuntea kielesi suussansa, silittää vahvaa leukaasi
ja lyhyttä tukkaasi, mutta sellaiset asiat on varattujen ihmisten heitettävä tyystin mielestään. Ethän sinä syö jäätelökään niin usein kuin haluaisit, koska tiedät sen lihottavan itseäsi.
Tiedätkö, sinä näytät isoksi mieheksi yllättävän hauraalta, ainakin jos kasvojasi katselee. Koko olemukseesi on viime vuosina tullut yllättävää jähmeyttä, aivan kuin olisit jäätynyt sisältäpäin. Mutta kai sinä ymmärrät, ettei se, että elämä on ILMEISESTI kolhinut sinua pahemman kerran, anna sinulle vapautta tuottaa enemmän (henkistä) kurjuutta, yrittämällä perustaa haaremi.
Onko sinulla joku hirveä tarve yrittää kiusata naisia, yrittämällä houkutella heitä kanssakäymisiin kanssasi, vaikka ilmeisesti olet varattu. Miksi teet niin?
Eikö olisi parempi yrittää tehdä se vaimo, avovaimo tai tyttöystävä iloiseksi
eikä koettaa houkutella muita naisia lankeamaan kauniiden silmiesi lumoihin(?)
Kyllä sinä olet aina vedonnut miehenä minuun. Sehän nyt on paistanut kilometrien päähän, se, että kiinnostusta on ollut.
Älä sitten luule, että olen näitä turhamaisia typeryksiä, jotka kehottavat sinua turhamaisesti ostamaan uuden takin jne. Minä pohjimmiltani toivon, että pulpahdat pinnalle kuin pullonkorkki. Nythän taitaa jo näyttää valoisammalta.
Mene nyt kuitenkin sinne toimistoosi, ja ala selvitellä olisiko toimeksiantoja.
Vai näetkö kaikki työasiasi myös kotitietokoneeltasi.
Se on parasta sinun kannaltasi. Työssäsihän olet aina ollut hyvä, vaikken alastasi paljon ymmärräkään.
Jos sinulla mies murunen on lapsia, niin eihän silloin sovi jäädä kotiin loikomaan ja kiukuttelemaan. Ajattele miten hekin huolestuvat, jos isi on henkisesti raiteiltaan.
Arvaa mitä? -Minä luulen, että sinä olet ollut torstai-illan kunniaksi viihteellä,
ja sitten rustailit kaljapäissäsi tuon purkauksen tuossa yllä, jos sinä kirjoitit sen.
Siitä huolimatta, että olet heitellyt minulle vaikka mitä ilkeyksiä silmille ystävällisten sanojen ohella, kerron seuraavan:
En ole koskaan arvostellut ulkonäköäsi, koska olen aina pitänyt sinua häkellyttävän komeana. En ole myöskään epäillyt asiantuntijuutta alallasi, olenhan nähnyt, miten olet kouluttautunut yhä lisää ja lisää. (Pidä nyt kirkkaana mielessäsi mies, jos taloudelliset suhdanteesi vaihtelevat,
että se asiantuntijuus joka sinulla on, sitä ei kukaan voi riistää sinulta.)
En haluaisi lopettaa moitteisiin, mutta tiedätkö, sinulla on huono maine
miehenä, joka sortuu kaljoitellessaan ylilyönteihin ja koettaa tahallaan pyörittää montaa naista yhtä aikaa. (Oletko mennyt sotkemaan välisi siihen nättiin vaaleaan naiseen?)
Koska tunnen sinut (ainakin nykyisin) huonosti, ihmettelen, mikä osa kerrotuista tarinoista pitää sinun kohdallasi paikkansa ja mikä ei.
Ei hiiskuta ettei tule kirveellä päähän. Mustasukkainen vaimosi väijyy haaremia 24/7. Onko jo hajulla?
Oikeasti olen mies, jonka nimikirjaimet näet
nimimerkistä!