Terroristit keskuudessamme

HirvittääTämäJo

Hölmölässä päättäjät huolehtivat terroristeista mutta eipä eläkeläisistä tai köyhistä välitetä yhtään mitään.
Kansalle on annettu tietoa että pakolaisten kustannukset ovat 43,00 euroa päivä mutta miten tuohon on uskomista kun esimerkiksi näitten molokkien terveyspalvelut hoidetaan yksityisillä ja tauteja on joka lähtöön ja tuohon lisätään ne lääkkekulutkin.
Oma kantani on että tuo päättäjien antama 43,00 euroa pitää kertoa kymmenellä niin silloin osuttaisiin oikeisiin lukemiin.
Ajatelkaapa miten me eläkeläiset kitkuttelemme pienillä eläkkeillä kun samalla terveyspalveluja on jatkuvasti korotettu ja lääkkeistä joutuu maksamaan enemmän
mitä jää elämiseen siinä on miettimistä? Presidentti Niinistö itkee kun joku on palentunut autoonsa kaukan venäjällä mutta välittääkö Niinistö kun asunnottomia palentuu kotimaassamme? Tuntuu siltä kuin Niinistö ja muu päättäjistömme eläisi kokonaan muussa maailmassa mitä oma kansamme täällä Suomessa.

Tuossa alla on linkki siitä mitä hirviöitä täällä elätetään veronmaksajiemme kustantamana.

http://mvlehti.net/2016/01/18/kuka-siella-ylen-pakolaisillassa-oikein-mukana-istuikaan-k-18/

2

224

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PitäTämäkinNähdä

      "Elämme todella törkeää ajanjaksoa ja suurimmat syylliset ovat omat mätämuna poliitikkomme, jotka eivät halunneet rajojamme valvottavan kuten itsellisten valtioiden tapa olisi."

      Voiko tuota paremmin sanoa meillä on järkyttävät hölmöt päättäjät mutta kansa on äänestänyt heitä ja näin itse kansakin on perin hölmöläisiä.
      Jos rajavalvontaan ei saada mitään järjestystä niin vuoden päästä olemme tosi kusessa ja täällä vallitsee täysi kaaos.

    • EUnloppuLähellä

      Professori turvapaikkakriisistä: ”Pahin on edessä – Suomi ilmeinen kohdemaa”
      "Turun yliopiston taloustieteen professori Matti Virèn kirjoittaa Puheenvuoro-blogissaan, että pakolaiskriisi ei voi mitenkään päättyä lähitulevaisuudessa."

      Jokainen tervejärkinen ymmärtää ettei pakolaiset lopu koskaan ja kun rajat ovat auki kaikille niin tulijoita riittää maailmantappiin. EU:n loppu on jo sinetöity ja siihen ei mene enää pitkään sillä mikään valtio ei pysty ottamaan näitä turistipakolaisina esiintyviä ja elättämään heitä. Työtä tekevät joutuvat ylenmääräiseen ahdinkoon kun mikän ei riitä kun verotuksilla heitä kiristetään ja elämä käy vaikeaksi.
      On turha kuvitelma että nämä tulijat olisivat kiinnostuneita töistä he ovat vain etsimässä ilmaista elintasoa ja sitä meillä Suomessa on nytkin tarjolla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa

      Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t
      Maailman menoa
      71
      930
    2. Kuuleppas

      ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää
      Ikävä
      227
      823
    3. Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?

      Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️
      Ikävä
      71
      781
    4. Mitä näät

      Siinä miehessä?
      Ikävä
      49
      664
    5. On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja

      Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien
      Kemijärvi
      59
      578
    6. Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?

      Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh
      Kotimaiset julkkisjuorut
      28
      538
    7. Olet mieleni päällä edelleen, J

      En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞
      Ikävä
      29
      530
    8. Olet aika julma minua kohtaan

      Antaisit vähän armoa.
      Ikävä
      46
      517
    9. Oletko miettinyt

      Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä
      Ikävä
      29
      499
    10. Olisitko valmis

      Siihen?
      Ikävä
      35
      489
    Aihe