Unessa oli hälinää ja paljon ihmisiä. Naispsykologi joukosta istuutui tuolille, hieman muita ylemmäksi ja sanoi olevan aivan uskomatonta miten vahvasti ihmiset uskovat tai saattavat mennä uskossa amuletin voimaan. En muista sanamuotoa tarkkaan, mutta tuohon suuntaan ja hän sanoi sen hillityn varoittavasti. Huomioni kiinnittyi naisen huuliin, vaikka ne eivät olleet erikoiset.
Itselläni ei ole amulettia, paitsi että löysin lattialta pienen valkoisen höyhenen, joka oli pudonnut tyynystä ja säilytin sen, ajattelin että olisipa hyvä enne. Uskoa tarvitsisin itseeni.
Jos luet tämän, rytmimuna, niin minun oli viime viikolla se läppäriuni.
Itselläni ei ole amulettia, paitsi että löysin lattialta pienen valkoisen höyhenen, joka oli pudonnut tyynystä ja säilytin sen, ajattelin että olisipa hyvä enne. Uskoa tarvitsisin itseeni.
Jos luet tämän, rytmimuna, niin minun oli viime viikolla se läppäriuni.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Unessa oli hälinää ja naispsykologi asettui muita ylemmäksi.
Hälinä voisi viitata ajatuksien ja tunteiden sekavuuteen. Toisin sanoen et ole varma itsestäsi ja mielihaluistasi.
Ylemmäs asettuminen viittaa ajatukseen auktoriteetista. Jostain syystä koet auktoriteetiksi naispsykologin? Tässä tapauksessa sanoisin, että koet tarvetta luottaa sisäiseen näkemykseesi.
Mitä höyheneen ja sen löytämiseen tulee, tapahtui se siis hereillä ollessa?
Amuletin voimaan uskomisesta ja sen vaaroista varoitit jo itseäsi. Jostain syystä haluat kuitenkin uskoa amuletteihin ja merkkeihin?
Sinulla on vahva ja voimakas jalat-maassa-oleva puolesi. Jostain syystä koet myös vahvaa vetoa uskoa merkkeihin ja enteisiin.
Taidan itse olla ihan samanlainen.
Kiitos unesi jakamisesta ja läppäriunipalautteesta myös.
Kyllä, olen kuin magneettineula jo jonkin aikaa ja toivoisin jotain, josta pitää kiinni. Höyhen löytyi hereill ollessani, enkä usko jokaiseen variksen sulkaan, mutta ajattelin oliko tällä jokin sanoma. Tai toivoin. Että olen kyllä sekä jalat maassa, mutta samalla sitä mieltä, että selittämätöntäkin on. Kiitos sinulle.
Viestien ja enteiden tapauksessa teen aina rutiininitukimuksen ja kysyn itseltäni, keneltä viesti on lähtöisin, koskettaako se minua ja miksi sain sen?
Yleensä kaikille yhteydenotoille löytyy järkevä selitys, eikä niitä voi aina selittää tavallisilla postin tuomilla mainoksilla.
Kaikelle ei koskaan löydy selitystä.