Läheisyys ahdistaa (henkinen & fyysinen). Mieluiten oon yksin, vaikka kyllä kaipaan läheisyyttä, mutta se ei ole mahdollista.
Olen luovuttanu.
anteeksirakasn
13144
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kuuleppas ämmäseni, voisitko avata ne kauniit isot siniset silmäsi ja katsoa ikkunasta tätä luonnon ihmettä....kuinka kaunis talvi meillä on..mitä sen jälkeen tulee? Kevät, kevät täynnä toivoa ja sen jälkeen lämmin ihana.
Mikä? KESÄ!
En pidä kesästä sen enempää kuin talvesta. Ei niillä ole mitään eroa kun sydän on jäässä.
Kyllä siinä on nyt niin käynyt että sitä sun sydäntä ei mikään, eikä kukaan pysty sulattamaan. Hyvää yötä, näe talvesta unta ja jos hyvin sattuu niin voihan siellä joku lumiakkakin vilahtaa.
Hiukan ristiriitaista. Et kaipaa ketään ja kuitenkin kaipaat. Koetapa jo päättää mitä milloinkin haluat ja mitä et halua.
Semmosia ne vajaat on..
Joka päivä toivon hetken, että en olisi olemassa. Vähän pidemmän hetken joka päivä.
Minä toivon joka päivä hetken, että hän olisi olemassa. Vähän pidemmän hetken joka päivä. Kun oikein toivoo niin voi toteutua. Sulle huononpi homma, jos toteutuu niin...
Se on kaikista pahinta kun voi tuntea sympatiaa kaikkia kohtaan, mutta kukaan ei tunne sitä mua kohtaan. Lopetan tän itkemisen nyt. Jatkan masentumista ja yksin elämistä. Siihen mut on tarkoitettu. Olen tullut avaruudesta. Olen Muukalainen.
Uskon että moni tuntee empatiaa sua kohtaan, mutta sä et huomaa, halua huomata sitä. Olet rakentanut paksun kivimuurin ympärillesi, siitä ei pääse läpi, kukaan. Annan sulle moukarin jolla voit hakata muurin rikki. Tee vaikka ensin pieniä reikiä, niistä mahtuu pikkasen sympatiaa. Mitä isommaksi saat reiän sitä enenpi saat sympatiaa M-mies sinisilmä.
Rakas ja kulta, en päästä sinua läheltäni sydämestäni koskaan,
sä oot siis homo?
Mikä homo? :D